Djokovič: Vo finále bude pod väčším tlakom Murray

Novak Djokovič
Novak Djokovič

MELBOURNE - Srbský tenista Novak Djokovič si myslí, že vo finále Australian Open v Melbourne bude jeho súper Andy Murray pod väčším tlakom.


Víťaz turnaja v Melbourne z roku 2008 ocenil Murraya za spôsob, akým sa doteraz vyrovnal s očakávaniami, že sa stane prvým britským víťazom grandslamového turnaja po 75 rokoch.

 

"Bola to preňho ťažká situácia, keď ako Brit musel čeliť tlaku médií," vyhlásila svetová trojka Djokovič. "Všetci čakajú, že vyhrá Wimbledon a bude najlepším hráčom na svete, pretože pochádza z krajiny, kde sa zrodil tenis. Dostal sa medzi najlepších hráčov sveta, začo ho treba oceniť."
      

 

Fededer pred vlaňajším finále, v ktorom zdolal Murraya v troch setoch označil Škóta za "nešťastného chlapca, ktorý chce pre Britániu vyhrať prvý veľký turnaj za 150.000 rokov". Piaty nasadený Murray, ktorého Federer zdolal i vo finále US Open 2008, sa môže stať prvým britským víťazom mužského grandslamového turnaja od Freda Perryho v roku 1936.
      

 

Djokovič v semifinále zdolal Federera 7:6, 7:5, 6:4 a po štvrtý raz postúpil do finále grandslamového turnaja. V rovnakej fáze turnaja zdolal Švajčiara i vlani na US Open. Srbský tenista sa pred finále cíti vo výhodnejšej pozícii, keďže pred tromi rokmi už tento turnaj vyhral.

 

"Obaja sme už hrali vo finále grandslamového turnaja," skonštatoval Djokovič. "Vieme, aké ťažké je urobiť posledný krok a získať titul, najmä ak je na druhej strane Nadal alebo Federer. V roku 2008, som hral proti Tsongovi. Odohral vynikajúci turnaj, ale obaja sme bojovali o prvý titul. Mal som 20 rokov, necítil som taký tlak a snažil som sa hrať čo najlepšie. Možno preto som hral tak dobre. Dnes som skúsenejší. Keďže som tu už vyhral, tak to bude pre mňa pred finále malá psychická výhoda."
      

 

Srbský tenista doteraz nezabudol na prvé stretnutie s Murrayom, keď ako dieťa prehral s Britom 1:6, 0:6. "Chcel som na to čo najskôr zabudnúť," dodal Djokovič. "Bol to naše prvé stretnutie. Mali sme vtedy 11 či 12 rokov."


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA