Diviš sa definitívne dohodol na hosťovaní v FC Hibernian

Jakub Diviš
Jakub Diviš

EDINBURGH - Český futbalový brankár Jakub Diviš, ktorý si donedávna obliekal dres 1. FC Tatran Prešov, sa definitívne dohodol na podmienkach spolupráce so škótskym prvoligovým klubom FC Hibernian.


Dvadsaťštyriročný gólman bude v kádri "Hibs" hosťovať do konca sezóny, následne bude mať škótsky klub opciu na trvalé angažovanie rodáka z Turnova. "Je to pre mňa obrovská príležitosť, ktorá neprichádza každý deň. Futbal je na Britských ostrovoch niekde inde. Angažmán v Prešove mi pomohol k progresu, za čo som vďačný. Dúfam, že sa mi podarí v Škótsku presvedčiť o mojich kvalitách a budem dostávať šancu v základnej zostave čo najčastejšie. Chcem mužstvu pomôcť zlepšiť tabuľkové postavenie," povedal J. Diviš v pondelok večer bezprostredne po skompletizovaní jeho príchodu na Ostrovy.


"Konkrétny záujem mal o mňa i anglický druholigista Doncaster, v hre bolo aj viacero ďalších klubov. Hibernian ale pôsobil najserióznejšie," dodal Diviš.


"Jakub bol v Škótsku na trojdňovej skúške. Svojimi výkonmi zaujal a Hibernian prejavil záujem o jeho angažovanie. Keďže sme nechceli nášmu hráčovi za výkony, ktoré u nás podával, stáť v ceste, so zástupcami klubu sme sa dohodli na jeho polročnom hosťovaní s následnou opciou na prestup. Ako náhradu za Jakuba Diviša dolaďujeme získanie Borisa Peškoviča, ktorý je aktuálne voľným hráčom," povedal pre oficiálnu internetovú stránku Tatrana športový manažér klubu Erik Bogdanovský.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hibernianfc.co.uk

DISKUSIA