Radolský pochválil Gornik za kúpu Gašparíka aj Ježa

Dušan Radolský
Dušan Radolský

ZABRZE - Slovenský futbalový kouč Dušan Radolský, ktorý časť svojej trénerskej kariéry strávil v Poľsku, je prekvapený aktivitou Górniku Zabrze na prestupovom trhu a predovšetkým angažovaním dvoch slovenských stredopoliarov - Michala Gašparíka a Róberta Ježa.

 

"Ak mám povedať pravdu, Górnik ma zaskočil. Príchod Róberta Ježa je pre vedenie klubu veľkým úspechom. Ide totiž o jedného z najlepších hráčov v slovenskej lige, určite najkvalitnejšieho stredného záložníka, príkladného kapitána a lídra tímu. Dodáva tvár hre Žiliny, ktorá by bez neho mala veľký problém obhájiť majstrovský titul," povedal Radolský pre portál sportslaski.pl.

 

Poklonu špílmachrovi "šošonov" zložil i bývalý poľský reprezentant Radosław Gilewicz, ktorý povedal, že rodák z Nitry mu pripomína jeho niekdajšieho kolegu z národného mužstva Jerzyho Brzęczaka.

 

"Má podobný štýl hry ako Jerzy vo svojom najlepšom období. V zápase Ligy majstrov proti FC Chelsea nabehal najviac kilometrov a dirigoval hru svojho mužstva. Nebojí sa zodpovednosti," uviedol Gilewicz.

 

"Michal Gašparík nepatril medzi najkvalitnejších hráčov, jesenná časť súťaže mu však vyšla nad očakávania," zhodnotil rodáka z Trnavy Radolský.

 

Gašparík si bude dres Górniku obliekať už na jar, Jež podpísal zmluvu s platnosťou od júla, existuje však eventualita, podľa ktorej by tímu mohol pomôcť ešte v sezóne 2010/2011. Odchovanca trnavského futbalu teší blížiaci sa príchod krajana.

 

"Róbert je môj veľmi dobrý kamarát, pre Górnik bude posilou. Zvolili ho za najlepšieho hráča slovenskej ligy, čo hovorí o jeho kvalitách," povedal Gašparík pre oficiálnu internetovú stránku účastníka ekstraklasy.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA