Nitra vyhrala dôležitý súboj so žilinskými vlkmi

Radosť hráčov HK NitraRadosť hráčov HK Nitra Zdroj: SITA

NITRA - Prvá tretina začala veľmi opatrne. Do šancí sa mužstvá začali dostávať až po vlažnom začiatku. Ako prvý vážnejšie pohrozil Žilinčan Vala, no brankár Laco mu pokazil radosť. Domáci šli do vedenia v 7. min, keď Gabrišova tečovaná strela skončila v Murínovej bránke.

Druhý gól Nitry mohol zakrátko na to pridať Saliji, no po obkorčuľovaní bránky nebol úspešný. Hneď v úvode druhej časti mohol zvýšiť Ručkay, no Murín mu stačil hokejkou vypichnúť puk. Ručkay si však všetko vynahradil v 24. min, keď úspešne dorazil Podstavekovu strelu - 2:0. Hostia na aktivite príliš nepridali a z hry mali naďalej viac domáci hráči. V 33. min mohol znížiť Petruška, ktorý tečoval Stupkovu prihrávku len do brankára Laca. O dve minúty na to pridal dôležitý tretí gól Korhoň, ktorý bol na konci peknej kombinácie druhého nitrianskeho útoku. Na konci druhej časti mali hostia presilovku piatich proti trom, no ani za 74 sekúnd tejto výhody neskórovali.

V tretej tretine sa zápas už len dohrával. Stretnutie stratilo na tempe a hostia už príliš ofenzívnych snáh nepredvádzali. V 47. mi v nitrianskej presilovke strieľal Gabriš a puk do bránky hostí tečoval Ručkay. V 51. min ušiel v oslabení do brejku Tomáš Chrenko, no Murín jeho pokus zmaril. Hostia sa čestného úspechu dočkali v 59. min. Piatu presilovku Žiliny využil v jediný gól hostí Stupka.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 7. Gabriš (Marek Slovák, Fabian), 24. H. Ručkay (Podstavek, M. Štefanka), 35. Korhoň (T. Chrenko, Čaládi), 47. H. Ručkay (Gabriš, Podstavek) - 59. Stupka (Petruška, Troliga)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Kalina, Korba, 1969 divákov

Nitra: J. Laco - Fabian, Janík, Michal Novák, Duben, Gabriš, Ďurák, Joanidis, Hlavačka - Podstavek, M. Štefanka, H. Ručkay - Korhoň, T. Chrenko, Čaládi - M. Kováčik, Marek Slovák, S. Saliji - Štumpf, Uhnák, Šumichrast

Žilina: Murín - Krčula, Dlouhý, Grill, Heš, Rúfus, Horský, Ftorek, Leško - Faith, Hreus, Kokavec - V. Nemec, Rataj, Vala - Petruška, Troliga, Stupka - Drevenák, Valášek, Hájnik

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Bol to dôležitý zápas. Naši chlapci v ňom zabojovali a vyhrali, vďaka čomu sme sa zrejme zachránili. Teraz chceme uhrať play-off, ktoré sme si pred pár týždňami dali ako cieľ. Za dnešný výkon musím pochváliť všetkých hráčov od brankára Laca až po posledného náhradníka."

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Stáva sa už našou tradíciou, že chlapci korčuľujú, bojujú, z tejto strany im nemám čo vyčítať. Hráme však v kŕči, všetko robíme pod tlakom. Baráži sa už asi nevyhneme. Dnes sme sa chceli pobiť o dobrý výsledok, no opäť nám to nevyšlo. Nevieme dať gól a robíme kardinálne chyby, ktoré súper využíva."