Beck nezvládol štvrťfinále v Johannesburgu
Karol Beck Zdroj: SITA JOHANNESBURG - Karol Beck (28) prehral vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 SA Tennis Open v juhoafrickom Johannesburgu s domácim Kevinom Andersonom (24) nasadeným ako štvrtým za 59 minút hladko 3:6, 1:6.
Beck mal hneď v otváracom geme brejkbal, ale súper povestný tvrdým podaním odvrátil hrozbu svojím prvým esom v tomto zápase, v ktorom ich nastrieľal dovedna 7 - takisto ako Beck. Napokon sa ukázalo, že zároveň išlo aj o poslednú Slovákovu šancu na príjme. Ďalšia možnosť totiž prišla až za stavu 0:3 s dvojitým brejkom v druhej časti a Anderson, 59. v renkingu, ju znova eliminoval rezolútnym podaním. Juhoafričan si potom bez problémov postrážil náskok a hneď prvý setbal zužitkoval - ako inak - podaním. Zverenec Jána Krošláka síce získal v tomto dejstve až 90 % fiftínov rozohraných svojím prvým servisom, ale po druhom podaní mal efektivitu len 44%, zatiaľ čo súper 73 % (celkovo 39 % - 76 %).
V druhej časti odskočil rozbehnutý Anderson na 4:0 a už nezaváhal. Pri mečbale zaletel Beckov rezignovaný defenzívny forhend z protipohybu výrazne mimo. Anderson dominoval na "winnery" 10:3 a mal aj istejšiu ruku (nevynútené chyby 19:28).
Beck, presne 100. v renkingu ATP, si odnáša 45 bodov do počítačového poradia a šek na 12 435 dolárov. V Johannesburgu sa v sobotu predstaví v semifinále štvorhry po boku Izraelčana Dudiho Selu a pokúsi sa aspoň vyrovnať svoj vlaňajší prienik do miestneho deblového finále (vtedy s iným Izraelčanom Harelom Levym).
"Dnes som bol žalostný. Bol to jeden z mojich najhorších výkonov za ostatné azda aj dva roky. Hralo sa mi takto v noci pri umelom osvetlení absolútne zle. Vzhľadom na nadmorskom výšku sú tu celkovo ťažké podmienky a teraz som vôbec necítil loptičku. Lietalo mi to všade, len nie do kurtu. Nič mi nevychádzalo, robil som chyby, odzrkadlilo sa to na výsledku," povedal Karol Beck a na margo celého singlového vystúpenia na tomto podujatí dodal: "Som rád, že som zvládol aspoň dve kolá a zdolal som v nich súperov, ktorých som - dá sa povedať - aj mal poraziť."
K pravému ramenu, pre ktoré nedohral duel 1. kola na Australian Open proti neskoršiemu finalistovi, Britovi Andymu Murrayovi, uviedol: "Po tých dvoch zápasoch som rameno zasa trochu cítil, ale ľadoval som si ho a vydržalo."
Karol Beck sa budúci týždeň predstaví na challengeri v talianskom Bergame, na ktorom bude obhajovať titul.
"Bolo radosťou hrať v tejto skvelej atmosfére. Vynahradila mi celodenné čakanie na zápas. Som šťastný, že sa mi dnes takto darilo a už sa teším na zajtrajšie semifinále. Dúfam, že aj v ňom ma podrží servis," povedal Anderson v prvom interview ešte na dvorci.
Kevin Anderson (JAR-4) - Karol Beck (SR) 6:3, 6:1
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































