VIDEO Majstri sveta zdolali Kolumbiu gólom Davida Silvu

David SilvaDavid Silva Zdroj: SITA

MADRID - Španielsky futbalový večer v Madride zachránil gólom v závere stredajšieho zápasu striedajúci David Silva. Reprezentácia majstrov sveta i Európy tak zdolala Kolumbiu 1:0. Zverenci trénera Vicente del Bosqueho dlho nevedeli nájsť recept na prekonanie hosťujúceho brankára Davida Ospinu, nakoniec sa to podarilo až stredopoliarovi Manchestru City v 86. minúte.

Silva prišiel na miesto Xabiho Alonsa v 76. minúte a o ďalších desať sa stal hrdinom okamihu. Španieli sa chceli rehabilitovať za prehru 1:4 s Portugalskom a napokon sa im podarilo prerušiť nepríjemnú sériu troch zápasov bez víťazstva. Domácich v prvom polčase mohol dostať do vedenia David Villa, jeho strela však v 15. minúte trafila len hornú žrď a následná dorážka tesne minula sieť. Villa je spolu s Raúlom Gonzalesom so 44 gólmi najlepším strelcom v španielskej histórii, nevyužil tak šancu "osamostatniť sa" na čele historických tabuliek.

"Kolumbijčania hrali veľmi dobre a organizovane. My sme sa ťažko dostávali vpredu do dobrých šancí. Bol to zápas v dobrom tempe, my sme boli aktívni a sústredení až do konca a výkon hráčov ma potešil," povedal Del Bosque.

Na tribúnach panovala výborná atmosféra, ktorú vhodne dopĺňala početná skupina fanúšikov z Kolumbie. Tých ale zarmútili nevyužité šance Abela Aguilara či Pabla Armera a najmä striedajúcich Juana Guillerma Cuadrada a Huga Rodallegu.

"Odohrali sme solídnu taktickú partiu a miestami sme dokázali napodobniť pružnú hru Španielov. Urobil som aj viaceré striedania, aby čo najviac hráčov získalo skúsenosť s hrou majstrov sveta. Gól bol výsledkom únavy na konci zápasu. Bolo veľmi unavujúce behať často bez lopty," skonštatoval tréner Juhoameričanov Hernan Dario Gomez.

Španielsko - Kolumbia 1:0 (0:0)
Gól: 86. D. Silva

• Zdroj: TASR, SITA, youtube