Nemci majstrami sveta vo štvorboboch, Slováci 27.

Christian Poser, Manuel Machata, Andreas Bredau a Adjei RichardChristian Poser, Manuel Machata, Andreas Bredau a Adjei Richard Zdroj: SITA

KÖNIGSSEE - Titul majstrov sveta v štvorboboch si v Königsee vybojovali štvorboby Nemecka I v zložení Manuel Machata, Richard Adjei, Andreas Bredau a Christian Poser. Druhé miesto obsadili so stratou 0,27 s štvroboby Nemecka II s pilotom Karlom Angererom a tretie skončilo USA s pilotom Stevenom Holcombom.

Slovenská posádka v zložení Milan Jagnešák, Martin Tešovič, Andrej Bician, Juraj Mokráš a zakončila svoje účinkovanie na šampionáte na 27. mieste a do postupujúcej dvadsiatky finálového kola sa teda nezmestila. Jagnešákovým osobným predsavzatím pred svetovým šampionátom bolo pritom umiestenie v najlepšej dvadsiatke a štvrtá jazda, no v nedeľu neprišlo k žiadnemu zlepšeniu nevydarených sobotňajších jázd. Navyše sa pridal aj nevydarený štart, kde boli Slováci o desatinu sekundy pomalší ako deň predtým, strata sa dole korytom postupne nabalila až na čas 2:31,59, čo bolo zhoršenie takmer o pol druha sekundy.

Konečné poradie: 1. Nemecko I (Manuel Machata, Richard Adjei, Andreas Bredau, Christian Poser) 3:16,58 min, 2. Nemecko II (Karl Angerer, Christian Friedrich, Alexander Mann, Gregor Bermbach) 3:17,10, 3. USA (Steven Holcomb, Justin Olsen, Steven Langton, Curtis Tomasevicz) 3:17,26, 4. Nemecko IV 3:17,45 a Rusko I 3:17,45, 6. Kanada 3:17,51