Kombinátori Rakúska sa stali v Osle majstrami sveta

Víťazný rakúsky tímVíťazný rakúsky tím Zdroj: internet

OSLO - Severskí kombinátori z Rakúska sa stali v nórskom Osle majstrami sveta v pretekoch štafiet so skokmi na strednom mostíku HS 106. V dramatickej koncovke štafetových pretekov v behu na lyžiach na 4x5 km predstihli o 4 desatiny sekundy Nemcov. Bronz si vybojovali domáci Nóri.

Rakúšania v zostave David Kreiner, Bernhard Gruber, Felix Gottwald, Mario Stecher boli po skokanskej časti na 4. mieste a do bielej stopy vybiehali s odstupom 49 sekúnd na vedúcich Francúzov. Reprezentanti krajiny galského kohúta však v behu na lyžiach neuspeli a klesli na konečnú 5. pozíciu. Od úvodu veľmi dobre bežali Nemci, už na prvej odovzdávke viedli. Rakúšania sa postupne posúvali dopredu a po druhej výmene už boli spoločne s Nemcami na čele.