VIDEO Višňovský: Wow, bola to pre mňa šťastná noc

Šťastný Ľubomír Višňovský s pamätnými pukmiŠťastný Ľubomír Višňovský s pamätnými pukmi Zdroj: internet

NEW YORK - Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský (34) v noci na sobotu svojim druhým hetrikom v kariére zariadil víťazstvo Anaheimu nad Dallasom 4:3 po predĺžení. Stal sa prvým zadákom v histórii klubu, ktorý v jednom zápase dosiahol tri góly, pričom za svoj výkon si vyslúžil ocenenie prvej hviezdy zápasu.

Vďaka štyrom kanadským bodom sa posunul so ziskom 51 bodov (12+39) na priebežnú tretiu priečku v bodovaní obrancov, pričom na vedúceho Keitha Yandlea z Phoenixu stráca tri body.  V porovnaní s vlaňajškom, keď hral za Edmonton i Anaheim, má o päť bodov viac. Jeho kariérne maximum je 67 bodov zo sezóny 2005/06.

Višňovský v 10. minúte svojim desiatym gólom v sezóne otvoril skóre duelu, no hostia sa troma presnými zásahmi v priebehu druhej tretiny dostali do vedenia 3:1. V treťom dejstve Višňovský svojim druhým gólom v zápase zavelil k obratu a po jeho asistencii kapitán "káčerov" Teemu Selänne v 59. minúte svojim jubilejným 400. gólom v drese Anaheimu vyrovnal na 3:3. V následnom predĺžení najprv domáci brankár Dan Ellis zneškodnil tutovku Trevora Daleyho, aby necelé štyri sekundy pred vypršaním predĺženia Višňovský zavŕšil hetrik.

"Wow, je to paráda. Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo streliť tri góly," citoval Višňovského portál nhl.com.

"V boji o play-off teraz potrebujeme každý bod. Pre náš tím je v tomto období veľmi dôležitý každý úspech. Prehrávali sme o dva góly a dotiahli sme sa. Do budúcna je veľmi dôležité, že sme dokázali vývoj obrátiť. Každý získa potrebné sebavedomie," povedal pre LA Times Višňovský.

Svoj predchádzajúci hetrik dosiahol 2. novembra 2005 ešte počas pôsobenia v Los Angeles a tiež proti Dallasu. "Je to úžasné. Bola to pre mňa šťastná noc," doplnil Višňovský.

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com