VIDEO Tréner o Višňovskom: Má extrémne presné strely

Ľubomír VišňovskýĽubomír Višňovský Zdroj: internet

NEW YORK - Jednou z hviezd stredajšieho programu NHL bol slovenský obranca Ľubomír Višňovský. Ten prežíva v Anaheime skvelú sezónu a v zápase proti NY Rangers sa prezentoval trojbodovým zápisom.

V Anaheime začali Rangers ako z partesu, keď sa dostali už v 4. min do vedenia gólom Dubinského. Zvyšok prvej tretiny však režíroval domáci obranca s číslom 17 na drese a šťastena. V 8. min rozohral Višňovský akciu, na ktorej konci boli dve strely Coreyho Perryho na Lundqvista, pričom druhú si zrazil do siete obranca Girardi. O dve minúty neskôr sa slovenský bek prezentoval tvrdou strelou od modrej čiary, ktorá sa obtrela o ďalšieho z newyorských obrancov Marca Staala a skončila v Lundqvistovej bránke. Dielo skazy "jazdcov" dokonal Višňovský 41 sekúnd pred prvou sirénou, keď si nakorčuľoval medzi kruhy na Selänneho prihrávku, jeho strelu tečoval hokejkou hosťujúci útočník Anisimov a tá doplachtila za Lundqvistov chrbát.

Keď v tretej tretine zvýšil Bobby Ryan na 4:2, pričom Višňovský bol opäť na ľade, o víťazovi už nebolo pochýb. Iskierku nádeje vykresal pre hostí v presilovej hre v 46. min Gáborík, keď si zo zadnej pozície nakorčuľoval k ľavej žŕdke Ellisovej svätyne a z prvej poslal za jeho chrbát presnú Prospalovu prihrávku spoza bránky. Pre Gáborík to bol 18. gól a 39. bod v tejto sezóne.

Zo strany "jazdcov" to však bolo všetko, takže v 55. min Perry svojím druhým gólom pečatil na 5:2. Ľubomír Višňovský nechýbal na ľade ani pri tomto góle a zápas skončil s bilanciou +5 bodov.

Aktuálne najproduktívnejší Slovák v NHL sa s 54 bodmi (14+40) opäť dotiahol na špicu kanadského bodovania medzi obrancami, kde figuruje spoločne s detroitským Nicklasom Lidströmom a Kevinom Yandlem z Phoenixu.

"Všetci sme si už zvykli na jeho vynikajúcu kvalitu streľby z diaľky. Jeho strely sú extrémne presné a extrémne tvrdé. Vďaka výbornej súhre s partnerom z obrannej dvojice Toni Lydmanom, ktorý sa neženie dopredu, má Višňovský veľký priestor, aby hral hneď za našou elitnou útočnou formáciou," hľadal príčiny Višňovského úspešnej hry tréner "káčerov" Randy Carlyle.

Jeho slová potvrdil aj nešťastný gólman hostí Lundqvist: "Ich prvá formácia nad nami počas celého zápasu úplne dominovala. Len sme vyhadzovali puky a oni nás tlačili. Majú veľmi schopnú elitnú formáciu."

Kouč hostí John Tortorella bol po stretnutí veľmi nahnevaný: "Z našej strany to bol len smrad. V tejto sezóne zďaleka nehráme ako tím. Máme hráčov, ktorí sa len vezú a na striedačke popíjajú vodu."

• Zdroj: SITA, nhl.com