Mladí Slováci po divokom priebehu zdolali Fínsko

Matúš Mikuš sa zapísal aj do streleckej listinyMatúš Mikuš sa zapísal aj do streleckej listiny Zdroj: SITA

NITRA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili v Nitre v prípravnom stretnutí nad fínskymi rovesníkmi 3:2. Hostia zo severu Európy sa ujali vedenia už v 15. min gólom Riskiho, útočník talianskej Ceseny využil hrubú chybu brankára Filipa Mentela na hranici pokutového územia.

O vyrovnanie sa zaslúžil v 47. min kapitán slovenskej dvadsaťjednotky Filip Kiss, ktorý premenil pokutový kop za ruku Rasimusa. Tvorca hry domácich svojím gólom zavelil do útoku. Fíni síce opäť viedli zásluhou hráča Interu Turku Kauka, góly Kristiána Kolčáka v 61. min a Matúša Mikuša v 65. min však zaistili mladým Slovákom cenné víťazstvo.

Zverenci trénera Ivana Galáda sa s tímom Fínska "21" stretnú v odvete už v pondelok 29. marca o 18.00 h na štadióne FC ViOn Zlaté Moravce.

Slovensko "21" - Fínsko "21" 3:2 (0:1)
Góly: 47. F. Kiss (z pok. kopu), 61. Kolčák, 65. Matúš Mikuš - 15. Riski, 53. Kauko, ŽK: 30. F. Kiss - 89. Mäntylä, rozhodovali: Zelinka - Pelikán, Marek (všetci ČR), 1251 divákov

Slovensko "21": F. Mentel - Pauschek, Štetina, Kolčák, T. Košút - J. Greguš - Lalkovič (82. Žilák), Vojtuš (56. Szarka), F. Kiss, Mak (75. Vlasko) - Matúš Mikuš

Fínsko "21": Viitala - Toivomäki (76. Sumusalo), Lahti, Moren (46. Mäntylä), Rannankari - Simpanen (46. Kauko) - Rasimus, Pennanen (46. Pukki), Abdulahi (67. Schüller), Heini (60. Ring) - Riski

Ivan Galád, tréner Slovenska: "Prvý polčas nám nevyšiel, ale verili sme, že to musíme otočiť. V druhom polčase chlapci ukázali svoje schopnosti, doma by sme ale nemali dostať dva góly. V druhom zápase nastúpi nová jedenástka a všetci hráči dostanú šancu."

Mika Laurikainnen, tréner Fínska: "Myslím, že sme videli dobrý a zaujímavý zápas. Slováci sú silný súper a teší ma, že sme im strelili dva góly. Verím, že v ďalšom zápase bude skóre pre nás iné."