Odveta dvadsaťjednotky s Fínskom gól nepriniesla

Joni Kauko a Samuel ŠtefánikJoni Kauko a Samuel Štefánik Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov v pondelok v Zlatých Moravciach remizovali v odvetnom prípravnom zápase s rovesníkmi z Fínska 0:0.

Zverenci trénera Ivana Galáda si v stretnutí hranom pred 1085 divákmi vypracovali niekoľko príležitostí na gól, no nedokázali ich využiť. Fíni mohli strhnúť zápas na svoju stranu v druhom polčase, ale Samusalova strela skončila na tyči.

Úvod stretnutia sa niesol v znamení série rohových kopov Slovenska, avšak bez efektu. V 16. minúte dostal Riski dobrú prihrávku za obranu, pozorný Rakovan bol však pri lopte o krok skôr. Pri následnom protiútoku Žilák vysunul Valentu, no jeho prudkú strelu vytesnil fínsky brankár na roh. Ten dobre rozohral Vlasko, no Hlinka poslal hlavou loptu tesne nad. V 24. minúte sa dostali do zakončenia aj mladí Fíni, keď Pukki priťukol Ringovi, ktorý však mieril rovnako nad. Po góle volala situácia z 36. minúty. Štefánik šikovne posunul Žilákovi, ktorého vydarená strela len tesne minula šibenicu fínskej bránky. V závere prvého dejstva sa v čistej šanci ocitol Pukki, ale z piatich metrov nenamieril presne.

Po zmene strán ohrozil bránku domácich Pukki, no jeho jedovatej strele chýbali centimetre. V 57. minúte sa zrodila pekná akcia po línii Žilák, Mak a Kiss, posledný menovaný však trafil iba jedného z brániacich hráčov. Po hodine hry sa do šestnástky dostal Szarka, ale z uhla trafil iba do brankára. V záverečnej štvrťhodine sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no chýbali im presné strelecké pokusy.

Slovensko "21" - Fínsko "21" (0:0)
Góly: ŽK: 79. F. Kiss - 84. Pukki, rozhodovali: Lechner (Rak.) - Balko, D. Hrčka (obaja SR), 1085 divákov

Slovensko "21": Rakovan - Poleť, Pilár, Marek Hlinka, Čonka - R. Valenta, Štefánik (46. F. Kiss), J. Vavrík (77. Štetina), Vlasko (46. Mak) - Žilák (68. Matúš Mikuš), Szarka (85. T. Košút)

Fínsko "21": Sahlgren - Toivomäki, Moren, Lahti, Sumusalo - Simpanen (61. Rannankari), Kauko, Schuller (74. Abdulahi), Ring - Pukki, Riski (62. Rasimus)

Ivan Galád, tréner SR 21: "Dnes sme postavili úplne novú jedenástku. Nebolo to ako v Nitre, kde sme dali góly a vypracovali sme si pekné príležitosti. Aspoň vieme, na kom môžeme stavať. Vyselektovalo sa nám 20 hráčov, s ktorými môžeme v budúcnosti pracovať."

Marek Hlinka, obranca SR 21: "Dnes nám určite chýbal gól. Keby sme ho dali, bol by to úplne iný zápas. Rozhodnúť som mohol ja a v samom závere aj Košút, ale brankár jeho hlavičku kryl."