Biatlonovým kráľom Nór Bö, predbehol aj Neunerovú

Tarjei BöTarjei Bö Zdroj: SITA

OBERHOFEN - Nórsky biatlonista Tarjei Bö (22) si k množstvu športových úspechov v uplynulej sezóne zaradí aj ďalší - prvenstvo v hlasovaní novinárov celého sveta združených vo Forum Nordicum v ankete Kráľ biatlonu. Rodák zo Strynu triumfoval vo Svetovom pohári, celkovo zvíťazil v piatich pretekoch.

Na majstrovstvách sveta v ruskom Chanty-Mansijsku si vybojoval tri zlaté a dve bronzové medaily. Na anketovom "pódiu pre medailistov" mu robili spoločnosť dve ženy. Druhá skončila Nemka Magdalena Neunerová, ktorá sa vďaka trom zlatým a dvom strieborným medailám zo svetového šampionátu stala historicky najúspešnejšou biatlonistkou na MS s bilanciou desať zlatých a tri strieborné. Až tretia skončila víťazka seriálu pretekov Svetového pohára Fínka Kaisa Mäkäräinenová.