Francúzky zdolali Češky a vybojovali si bronz

Škrabalová v súboji s LabordeovouŠkrabalová v súboji s Labordeovou Zdroj: SITA

LODŽ - Basketbalistky Francúzska získali bronzové medaily na Majstrovstvách Európy v poľskom Lodži, keď v nedeľňajšom súboji zdolali české reprezentantky 63:56.

Favoritky z Francúzska pritom neodštartovali najlepšie a v prvej polovici ťahali za kratší koniec. Po úvodnej štvrtine prehrávali o päť bodov 15:20 a po prvom polčase 24:30. V druhom dejstve však predviedli úplne iný výkon, do konca tretej desaťminútovky vyrovnali na 43:43 a nakoniec sa tešili z víťazstva 63:56.

Obe krajiny, rovnako ako piate Chorvátsko a zdolaný tím z večerného finálového súboja medzi Ruskom a Tureckom si zabezpečili účasť v olympijskej kvalifikácii. Majsterky si automaticky zabezpečia účasť na hrách v Londýne 2012.

o bronz:

Česko - Francúzsko 56:63 (30:24)
najviac bodov: Elhotová 17, Kulichová 14, Vítečková 13 - Grudová 26, Yacoubou-Dehouiová 9, Digbeuová 8, TH: 8/7-18/15, trojky: 5:6, osob. chyby: 18:10