Dvadsaťjednotka remizovala v príprave s Portugalskom

Momentka zo zápasu Portugalsko - SlovenskoMomentka zo zápasu Portugalsko - Slovensko Zdroj: internet

ESTORIL - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v utorňajšom prípravnom zápase v Estorila s rovesníkmi z Portugalska 1:1. Pre zverencov trénera Ivana Galáda bol súboj v Portugalsku poslednou previerkou pred kvalifikačným zápasom o postup na ME 2013 v Kazachstane (6. septembra).

Na štadióne Antonia Coimbra da Motu boli Slováci favoritovi viac ako vyrovnaným súperom. V prvom polčase mal dobrú šancu Milan Lalkovič, no jeho strela do siete neprešla. Dobrý vstup do druhého polčasu rezultoval do gólu Arnolda Šimoneka. Domáci vyrovnali v 65. minúte, keď sa presadil Rui Fonte.

Portugalsko 21 - Slovensko 21  1:1 (0:0)
Góly: 65. Fonte - 46. Šimonek, ŽK: Almeida - Greguš, Šimonek

Portugalsko 21: Lopes (63. Cristiano) - Dani (79. Pinto), Pereira, Mendes (80. Pimenta), Ferreira (64. Pires) - Martins (64. Martins), Josué (79. Bastos), Almeida, Rosado - Fonte, Eduardo (46. Bebe, 58. Camara)

Slovensko 21: Bajza (38. Rakovan) - Pauschek (75. Mazáň), Štetina, Kolmokov, Čonka - Greguš (88. Greguš), Vavrík (75. Hlinka), Valenta (75. Kolčák), Štefánik (64. Szárka), Lalkovič (64. Ferenčík) - Šimonek

V prvom polčase sa hral solídny a rýchly futbal. Slováci sa nenechali favoritom zaskočiť, od začiatku boli aktívni, už v tretej minúte zamestnali brankára Lopesa prvou strelou. Veľmi dobrou strelou spoza šestnástky dal opäť domácemu gólmanovi vyniknúť v 11. minúte Lalkovič. Domáci sa začali presadzovať až po polhodine hry. V 32. minúte sa rútil do šance Josue, Bajza mu však skorým vybehnutím zámer zmaril. Pri zákroku sa však zranil a o pár minút ho musel vystriedať kolega Rakovan.

Skvelý nástup Slovákov do druhého polčasu zmrazil výber kouča Ruia Jorgeho. Slovenský útočník Šimonek sa presadil cez stopéra Mendeza a otvoril krásnou padajúcou strelou v 46. minúte skóre. V 51. minúte sa nebezpečnou strelou na Rakovana prezentoval striedajúci útočník Bebe. Po jeho zranení ho nahradil Camara a okamžite sa dostal do nebezpečnej situácie. Tlak domácich vyvrcholil po hromadnom striedaní v 65. minúte, keď center z priameho kopu z pravej strany dokopol do siete pri vzdialenejšej tyčke Fonte. V ďalšom priebehu sa obaja súperi snažili strhnúť výhru na svoju stranu. Tri minúty pred koncom Slováci poriadne zavarili domácim v 16-ke, ale víťazný gól nedali. To sa nepodarilo ani domácim a tak súboj skončil remízou 1:1.

Ivan Galád, tréner: "Dôležitejší ako výsledok je pre mňa výkon, prístup a aktivita hráčov v národnom drese. Dokázali sme byť viac ako vyrovnaným súperom kvalitnému tímu Portugalska. Teší aj výsledok, ale hráči dokázali, že vedia byť rovnocenným súperom špičkovým európskym tímom. Mali sme aktívny vstup do zápasu a niekoľko dobrých striel. V druhom polčase sme išli do vedenia krásnym gólom Šimoneka, súper ale dokázal odpovedať."

• Zdroj: TASR, goalsarena.com