Litva si poradila s Arménskom rozdielom triedy

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

KAUNAS - Konfrontácia dvoch súperov slovenských futbalistov zo súčasnej a budúcej kvalifikácie dopadla výrazne lepšie pre rivalov z nadchádzajúceho boja o MS 2014 v Brazílii. Litva si v Kaunase poradila s Arménskom, ktoré účinkuje v B-skupine kvalifikácie ME 2012, hladko 3:0.

Pod všetky tri góly domácich sa podpísal stredopoliar ruského klubu FC Rostov Edgaras Česnauskis. Už v 8. minúte centroval na presnú hlavičku Arunasa Klimavičiusa, v 75. minúte premenil pokutový kop a už o tri minúty neskôr po jeho prieniku skóroval Ričardas Beniušis.

Jediný premožiteľ zverencov trénera Vladimíra Weissa v kvalifikácii o EURO dohrával stretnutie len s desiatimi hráčmi, lebo v 59. minúte uvidel po druhej žltej karte červenú Varozdatas Harojan.

Litva - Arménsko 3:0 (1:0)
Góly: 8. Klimavičius, 75. z 11 m E. Česnauskis, 78. Beniušis.