VIDEO Taliani zdolali Španielov, Česi prehrali v Nórsku

Radosť TalianovRadosť Talianov Zdroj: SITA

OSLO/BRATISLAVA - Futbalisti Talianska získali skalp úradujúcich svetových i európskych šampiónov. Dopomohol im k tomu šťastný teč pri strele Aquilaniho iba sedem minút pred koncom duelu, na ktorý už striedajúci španielsky brankár Victor Valdes zareagovať nevedel a Taliani zdolali Španiekov 2:1.

Českí futbalisti utrpeli v Oslo jednoznačnú prehru v prípravnom stretnutí, keď podľahli domácim reprezentantom 0:3. Absolútne im tak nevyšla generálka na jesennú fázu kvalifikácie o postup na ME a ani v treťom medzištátnom stretnutí za sebou neskórovali. Dva góly domácich dal Mouhammed Abdellaoue, tretí pridal veterán John-Arne Riise.

Nemeckí futbalisti vyhrali nad Brazíliou v stredu po dlhých osemnástich rokoch. Atraktívny prípravný duel v Stuttgarte okorenili aktéri aj piatimi gólmi, pričom všetky padli v druhom polčase.

Lotyšskí futbalisti, ktorí budú patriť medzi slovenských súperov v nadchádzajúcej kvalifikácii majstrovstiev sveta 2014, podľahli v stredajšom prípravnom súboji na domácom trávniku Fínom 0:2. Na štadióne rižského Skonta si po jubilejný stý a zároveň posledný raz reprezentačný dres obliekol lotyšský obranca Igor Stepanov, ktorý bol aj jednou z opôr výberu účinkujúceho na majstrovstvách Európy 2004 v Portugalsku. Fíni sa ujali vedenia v 58. minúte gólom Kaspera Hämäläinena, dve minút pred koncom zvýšil Timo Furuholm, na obidva góly prihral Roman Eremenko.

Futbalisti Lichtenštajnska podľahli v stredajšom prípravnom stretnutí vo Vaduze Švajčiarsku 1:2. V alpskom derby na Rheinpark Stadione kapituloval súper Slovákov z G-skupiny kvalifikácie MS 2014 dvakrát už v prvom polčase, keď po Derdiyokovi domáceho gólmana Jehleho nešťastne prekonal aj jeho spoluhráč Martin Stocklasa. Útočník domácich Mario Frick odohral stý reprezentačný zápas so symbolickou stovkou na drese, no so 16 gólmi strelecký rekordér národného tímu "Ländle" sa ešte ani v 37 rokoch nechystá ukončiť kariéru. Práve on sa osobne šesť minút po prestávke postaral o prihrávku na gól Ritzbergerovi.

Litva - Arménsko 3:0 (1:0)
Góly: 8. Klimavičius, 75. E. Česnauskis, 78. R. Beniušis, ČK: 59. Harojan (Arm.) po 2. ŽK

Lotyšsko - Fínsko 0:2 (0:0)
Góly: 58. Hämäläinen, 87. Furuholm

Malta - Stredoafrická republika 2:1 (2:1)

Lichtenštajnsko - Švajčiarsko 1:2 (0:2)
Góly: 51. Ritzberger - 15. Derdiyok, 34. Stocklasa (vlastný)

Poľsko - Gruzínsko 1:0 (1:0)
Gól: 36. Blaszczykowski

Turecko - Estónsko 3:0 (3:0)
Góly: 8. Emre Belözoglu (z 11 m), 28. a 36. Kazim-Richards

Nemecko - Brazília 3:2 (0:0)
Góly: 61. Schweinsteiger (z 11 m), 67. Götze, 80. Schürrle - 72. Robinho (z 11 m), 90. Neymar

Slovinsko - Belgicko 0:0

Škótsko - Dánsko 2:1 (2:1)
Góly: 22. Kvist (vlastný), 44. Snodgrass - 31. Eriksen

Taliansko - Španielsko 2:1 (1:1)
Góly: 11. Montolivo, 84. Aquilani - 37. Xabi Alonso (z 11 m)

Wales - Austrália 1:2 (0:1)
Góly: 82. Blake - 44. Cahill, 60. Kruse

Bosna a Hercegovina - Grécko 0:0