MS V HOKEJI 2024 Švédi po nočnej more s Českom kritizujú rozhodcov: Je to trochu šokujúce

Marcus Johansson sa raduje z góluMarcus Johansson sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA/ŠTOKHOLM - Nočnou morou bol pre švédsky hokejový tím jeho semifinálový zápas na majstrovstvách sveta s Českom, ktorý českí hokejisti jasne vyhrali 7:3.

Uviedla to na svojom webe švédska televízia SVT. Podľa denníka Aftonbladet Čechom pomohli rozhodcovia, ktorí urobili veľkú chybu, keď za zákrok lakťom na Isaca Lundeströma nevylúčili obrancu Jana Ruttu do konca stretnutia.

Švédsky zlatý sen sa rozplynul po ťažkom semifinále proti Česku Po sľubnom začiatku sa tím Tre Kronor úplne zrútil a nakoniec prehral 3:7, uviedla televízia SVT.

Obrat sa nekonal

Ešte v prestávke po druhej tretine, keď Švédsko prehrávalo rozdielom dvoch gólov, pritom expert švédskej televízie Jonas Andersson tvrdil, že nič nie je stratené a tím má veľkú nádej na výhru. "Česi majú tendenciu hrať pasívne, keď sú vo vedení, čo pred treťou tretinou favorizuje Švédsko," konštatoval. Jeho slová sa ale nepotvrdili.

"Švédsko nepodalo zlý výkon, ale nebol to od Švédov ani výkon špičkový. A ten je potrebný, keď narazí na Českú republiku, ktorá má vysokú produktivitu, euforický dav ovplyvňujúci vývoj zápasu a herný systém, ktorý na Švédsko dokonale funguje," vyhlásil Andersson po zápase.

Kritika rozhodcov

Denník Expressen uviedol, že výmena švédskeho brankára mala prísť skôr ako po piatich inkasovaných góloch. Denníky Aftonbladet i Expressen rovnako kritizovali rozhodcov, ktorí podľa nich nezvládli situáciu pri zákroku Ruttu na Lundeströma, po ktorom Švéd zostal ležať na ľade.

"Mohli to aspoň skontrolovať na videu. V skupinovej fáze kontrolovali každú situáciu. A počul som, že to bol lakeť. Je trochu šokujúce, že to nešli skontrolovať," citoval Expressen Lundeströma.

"Je to smutné. Rád by som si zahral finále, ale nehráme dosť dobre v defenzíve," povedal SVT švédsky útočník Lucas Raymond.

Podľa kapitána Švédov Erika Karlssona bolo Česko psychicky silnejšie. "Neuveriteľné sklamanie. Mali sme vyššie ciele ako toto," poznamenal obranca Rasmus Dahlin.

Viac o téme: Česko Švédsko Jan Rutta Rasmus Dahlin
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy