MS V HOKEJI 2024 Aj legendárny Jágr ťažko hľadal slová: Takúto čerešničku by si prial vo finále

Jaromír Jágr sleduje súboj Česka v PraheJaromír Jágr sleduje súboj Česka v Prahe Zdroj: Profimedia

PRAHA - Aj najúspešnejší český hokejista histórie Jaromír Jágr ocenil reprezentačný tím Česka za dnešnú výhru v semifinále majstrovstiev sveta v Prahe nad Švédskom.

52-ročný stále ešte hrajúci majiteľ extraligového Kladna sledoval víťazstvo 7:3 priamo vo vypredanej O2 aréne a následne na Instagrame uviedol, že aj pre neho to bol neskutočný zážitok. Zároveň Jágr verí, že tím vedený koučom Radimom Rulíkom uspeje aj v nedeľňajšom finále a hrdinom sa stane David Pastrňák.

"Čo by som si teraz najviac prial? Aby Pasta rozhodol finále. To by bola taká čerešnička na torte. Myslím si, že on veľmi chce rozhodnúť. Hrá výborne, hrá pre tím. Bolo by to taká pečiatka: Sme najlepší," povedal Jágr na sociálnych sieťach.

Jágr sa sám stal dvakrát majstrom sveta, získal zlatú medailu na olympijských hrách v Nagane a dvakrát zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár. Aj on si dnešný duel proti Švédsku pred skvelou diváckou kulisou užil.

"Bol to naozaj neskutočný zážitok. Aj pre mňa, čo som zažil skoro všetko, ak sa to tak dá povedať," uviedol Jágr.

Podľa najproduktívnejšieho Európana v histórii NHL si ale zápas hlavne užili samotní hráči. "Ty si málokedy užiješ zápas, pretože väčšinou je to o gól alebo je to nerozhodne a stresuješ sa do konca. Alebo do posledného momentu. Hrať semifinále a vedieť, že vedieš 7:3 päť minút do konca, to si zápas absolútne užívaš. Obzvlášť doma v takej skvelej atmosfére. Pre hráčov je to zápas, na ktorý sa tešíš celý život," vyhlásil Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr Česko Švédsko David Pastrňák Radim Rulík
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Instagram/jj68jaromirjagr
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy