Dôležitá správa pre celú hokejovú rodinu: Vieme, kto usporiada MS v roku 2028

Na snímke slovenskí hokejisti zľava Andrej Kudrna, brankár Stanislav Škorvánek, Patrik Koch a Matúš Sukeľ ďakujú divákom po štvrťfinálovom zápase Kanada - SlovenskoNa snímke slovenskí hokejisti zľava Andrej Kudrna, brankár Stanislav Škorvánek, Patrik Koch a Matúš Sukeľ ďakujú divákom po štvrťfinálovom zápase Kanada - Slovensko Zdroj: TASR/Michal Runák

PRAHA - Hokejové majstrovstvá sveta v roku 2028 usporiada Francúzsko. Hrať sa bude od 12. do 28. mája v Paríži a Lyone. Usporiadateľstvo dnes potvrdil kongres Medzinárodnej hokejovej federácie v dejisku šampionátu v Prahe.

Francúzsko bolo nakoniec jediným kandidátom na organizovanie turnaja za štyri roky, pretože Kazachstan kandidatúru stiahol. Hokejové MS bude organizovať tretíkrát v histórii po šampionátoch v rokoch 1951 a 2017.

V Paríži bude MS hostiť Accor Arena s kapacitou takmer 14-tisíc divákov pre ľadový hokej. V rovnakej hale sa hralo už v roku 2017, kedy Paríž organizovala šampionát spoločne s Kolínom nad Rýnom. Druhým dejiskom bude až v novembri otvorená LDLC Arena v Lyone s kapacitou okolo 12-tisíc divákov.

Pre francúzsky hokej budú MS v roku 2028 prvou veľkou akciou v domácom prostredí v období dvoch rokov. Medzinárodný olympijský výbor už predtým avizoval, že Francúzske Alpy sú preferovanou voľbou na usporiadanie zimnej olympiády v roku 2030.

"Som veľmi hrdý a potešený tým, že nám hokejová rodina dala dôveru a verí v naše schopnosti zorganizovať takú rozsiahlu akciu. Pri tom, ako smerujeme k olympijským hrám v roku 2030, pre nás táto udalosť predstavuje výnimočnú príležitosť propagovať a rozvíjať náš šport," uviedol Pierre-Yves Gerbeau, šéf francúzskeho hokeja.

Viac o téme: Francúzsko IIHF MS 2028 v hokeji
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy