MS V HOKEJI 2024 Čísla hovoria jasnou rečou: Ako obstáli Slováci na šampionáte?

Na snímke traja najlepší slovenskí hokejisti zľava Libor Hudáček, kapitán Tomáš Tatar a brankár Samuel Hlavaj, ktorých ocenili po prehre po štvrťfinálovom zápase Kanada - Slovensko Na snímke traja najlepší slovenskí hokejisti zľava Libor Hudáček, kapitán Tomáš Tatar a brankár Samuel Hlavaj, ktorých ocenili po prehre po štvrťfinálovom zápase Kanada - Slovensko Zdroj: TASR/Michal Runák

PRAHA/OSTRAVA - Útočník Libor Hudáček bol najproduktívnejší slovenský hokejista na MS v Česku. Vo ôsmich zápasoch získal desať kanadských bodov za päť gólov a päť asistencií. Za ním bol Juraj Slafkovský s ôsmimi (0+8) a Martin Pospíšil so siedmimi bodmi (3+4).

Slafkovský bol najaktívnejší strelec s 30 pokusmi na bránku, no krídelník prvej formácie sa gólovo nepresadil ani raz. Najviac času spomedzi korčuliarov strávil na ľade obranca Martin Fehérváry s celkovou minutážou 157:28 vo ôsmich stretnutiach, v priemere odohral 19:41 minúty na zápas.

Štyria z 22 hráčov nezískali ani bod. Medzi útočníkmi to boli Marko Daňo a Viliam Čacho, z obrancov sa do kanadského bodovania nezapísali Andrej Golian a Peter Čerešňák. V hodnotení plus/mínus boli s piatimi pluskami najlepší Hudáček, Pospíšil a obranca Mário Grman. Najhoršie v tejto štatistike obstál Čerešňák so štyrmi mínuskami. Najvylučovanejší hráči tímu boli Kelemen a Pavol Regenda s 12 trestnými minútami.

Z brankárov odchytal najviac minút Samuel Hlavaj, ktorý nastúpil v piatich dueloch a zaznamenal 92,53-percentnú úspešnosť. V priemere inkasoval 2,54 gólu na zápas a proti Poľsku si pripísal čisté konto. Stanislav Škorvánek dosiahol v troch stretnutiach úspešnosť 83,75 percenta s priemerom 4,36 inkasovaného gólu na zápas. Do hry vôbec nezasiahol tretí brankár Matej Tomek.

Stanislav Škorvánek  3  178:59  13   67  83,75  4,36  0

/pozn.: za menom hráča nasleduje počet odohratých zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, trestných minút, +/- bodov, striel na bránku, úspešnosť streľby, celkový odohratý čas a priemerný čas v zápase. Za menom brankára nasleduje počet odohratých zápasov, odchytaných minút, inkasovaných gólov, zákrokov, percentuálna úspešnosť zákrokov, priemer gólov na zápas, čisté kontá/

Viac o téme: Libor Hudáček Slovensko Samuel Hlavaj Martin Pospíšil Juraj Slafkovský MS v hokeji 2024