MS V HOKEJI 2024 Experti vychválili Slafkovského: Klobúk dole pred ním, nič neodflákol

Juraj Slafkovský vezie puk na hokejkeJuraj Slafkovský vezie puk na hokejke Zdroj: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti obsadili na 87. majstrovstvách sveta v Česku siedme miesto.

Slováci sa po dvoch rokoch opäť prebojovali do štvrťfinále, ale podľahli v ňom Kanade 3:6. Počas šampionátu bol asi najviac riešeným hráčom slovenského tímu Juraj Slafkovský, ktorý má za sebou už tretie seniorské majstrovstvá sveta. 

Stále len dvadsaťročný krídelník sa v Českej republike stal po Liborovi Hudáčkovi druhým najproduktívnejším hráčom národného tímu. Svoje individuálne bodové konto obohatil o osem asistencií v ôsmich stretnutiach. Gólu sa aj napriek veľkej snahe nedočkal.

Trojica hokejových expertov RTVS, konkrétne Peter Kúdelka, Ondrej Rusnák a Pavol Gašpar, sa spoločne zhodli, že Slafkovský má za sebou vydarený turnaj. Podľa trénera Petra Kúdelku sú na Slafkovského v reprezentácii kladené až príliš veľké očakávania, na ktoré mal vplyv najmä vydarený pekinský olympijsky turnaj. V ňom strelil vtedy len 17-ročný rodák z Košíc sedem gólov.

"Slafkovský nás olympiádou ´namlsal´. Mysleli sme si, že sedem gólov bude vždy štandardom. Juraj si však za dva roky prešiel obrovskou školou. V Severnej Amerike je na neho vyvíjaný obrovský tlak, sú na neho kladené vysoké požiadavky a taktiež si tam musel zvyknúť na nový trénerský štýl," upozornil Kúdelka v štúdiu RTVS.

Podľa 36-ročného trénera na turnaji nič neodflákol a s ôsmimi presnými prihrávkami môže byť spokojný.

"Mohli sme vidieť, že často reagoval frustrovane, pretože mal iné očakávania. To znamená, že chcel a že neprišiel nič odfláknúť, rozbiť partiu a hrať na seba. Chcel byť rozhodujúcim článkom mužstva ako na olympiáde, aby bol tím úspešný. Stále musíme brať do úvahy to, že nazbieral osem bodov v ôsmich zápasoch, s čím by sme my a aj on boli pred turnajom spokojní. Dvadsaťročný hráč má na MS osem asistencií, klobúk dole pred ním," dodal Kúdelka.

Dlhoročný skúsený športový komentátor RTVS Pavol Gašpar zdôraznil, že Slafkovský a Nemec majú stále len dvadsať rokov a všetko majú pred sebou. 

"Dajme Slafkovskému a Nemcovi trocha slobody a nechajme ich dýchať. Od dvadsaťročných chalanov očakávame, že budú ťahať reprezentáciu. Dajme im trocha slobody a nehaňme ich za to, čo im na MS nevyšlo, pretože veľa veci im aj vyšlo.

Veď sa len pozrime na body, ktoré získali. Nemec ako 20-ročný obranca nazbieral sedem bodov, Slafkovský osem. Takéto niečo sme tu dlho nemali. Sú to chalani, ktorí môžu reprezentáciu ťahať ešte ďalších pätnásť rokov," vyhlásil Gašpar.

S týmito tvrdeniami súhlasí aj Ondrej Rusnák. Bývalý hokejista trefne vysvetlil, aký vplyv mohol mať na hru Juraja Slafkovského rozdielny rozmer ľadovej plochy v Európe v porovnaní s Amerikou.

"Pri Jurajovi bolo vidieť, že v Amerike hrá oveľa viac pred bránkou, tu hral oveľa viac pri mantineli. On je síce pri mantineli silný, ale z európskeho klziska je to k bránke ďalej o dva metre, takže ho to stojí oveľa viac energie.

Juraj si puk k mantinelu aj pýtal, potom sa musel dostávať cez súperových hráčov a nešiel k bránke najjednoduchšou cestou. Je to niečo, čo sa možno naučí, už aj o rok. Stále je to 20-ročný chalan a nikto mu nemôže povedať ani pol slova, že by niečo odflákol," uviedol Rusnák v štúdiu RTVS.

Viac o téme: Slovensko Slovenská hokejová reprezentácia Craig Ramsay Juraj Slafkovský MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy