MS V HOKEJI 2024 Hrozivá rozlúčka so šampionátom: Hokejisti sa stali terčom zlodejov

Na snímke radosť hráčov Lotyšska po góle do siete SlovenskaNa snímke radosť hráčov Lotyšska po góle do siete Slovenska Zdroj: TASR/Michal Runák

OSTRAVA - Hokejisti Lotyšska sa na majstrovstvách sveta v Ostrave stali terčom zlodejov. Krádeže sa odohrali v hoteli, v ktorom boli obhajcovia bronzových medailí počas bojov v základnej skupine ubytovaní.

Informáciu potvrdili zástupcovia organizačného výboru s tým, že jediným postihnutým tímom sú práve Lotyši, ktorí v skupine B obsadili piate miesto a do play-off nepostúpili.

"Ťažko sa hľadajú slová na vysvetlenie po tom, čo sme viac ako dva roky s celým organizačným tímom pripravovali šampionát do najmenších detailov a proklamovali, že zaistenie bezpečnosti je našou prioritou. Na hoteli boli poškodené tri izby: z jednej zmizlo 20 eur, z ďalšiej 50 eur a z ďalšej nabíjačky," uviedla vo vyhlásení zástupkyňa prezidenta organizačného výboru MS v Ostrave Irena Šašková.

Hovorkyňa moravskosliezskej polície Pavla Jiroušková povedala, že zlodeji spôsobili okradnutým škodu okolo 16.000 českých korún. "Zatiaľ neznámy páchateľ bez použitia násilia vnikol v priebehu dňa 21. mája do troch izieb, z ktorých odcudzil finančnú hotovosť a nabíjačku, všetko v celkovej výške 16.000 korún," povedala.

Usporiadatelia sa lotyšskému tímu za incident ospravedlnili a spolupracujú s políciou, ktorá prípad vyšetruje.

Viac o téme: Ostrava Lotyšsko MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy