MS V HOKEJI 2024 Nečakané vypadnutie USA: Americké médiá presne vedia, čo bolo príčinou prehry s Čechmi

Oslavujúci českí hokejistiOslavujúci českí hokejisti Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

NEW YORK - Americké médiá označujú prehru hokejistov Spojených štátov 0:1 s Českom vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v Prahe za nečakanú vzhľadom na silu výberu USA.

Česi podľa nich rozhodli štvrtkový zápas tým, že ako prvý tím na turnaji dokázali celku USA streliť gól v presilovej hre. Web televíznej stanice NBC podotýka, že Američania mali na šampionáte mimoriadne silný výber.

"Tohtoročná americká zostava bola najžiarivejšia za dlhé roky, vrátane sedemnásobného účastníka Zápasu hviezd NHL, útočníka Johnnyho Gaudreaua, či obrancu Setha Jonesa, ktorý bol v zostave hviezd NHL päťkrát," uviedol autor.

Pripomenul tiež, že prehra vo štvrťfinále pre Američanov znamená najhoršie umiestnenie na MS za posledných päť rokov. "Mnohí očakávali, že sa Američania budú túto jar uchádzať o zlato, vzhľadom na ich zostavu," napísal športový web thescore.com.

Agentúra AP poznamenala, že český tím dokázal Američanom streliť gól v presilovej hre, čo sa na šampionáte nepodarilo nikomu inému. "Američania ubránili všetkých 13 presiloviek, ktorým v základnej časti turnaja čelili," uviedla agentúra.

Doplnila tiež, že autor gólu Pavel Zacha rovnako ako jeho spoluhráč z Bostonu David Pastrňák hrali na pražských majstrovstvách za Česko iba druhý zápas po vyradení Bruins zo Stanleyho pohára. AP si tiež všimla výkon brankára Lukáša Dostála, ktorý kryl všetkých 36 striel amerického tímu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: USA Česko MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy