MS V HOKEJI 2024 Slováci spoznali konečné umiestnenie, takto vyzerajú semifinálové dvojice

Na snímke hore sprava tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, jeho asistent Ján Pardavý, dolný rad zľava Martin Faško-Rudáš, Lukáš Cingel, Matúš Sukeľ, kapitánLukáš Cingel a Miloš Kelemen počas štvrťfinálového zápasu proti KanadeNa snímke hore sprava tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, jeho asistent Ján Pardavý, dolný rad zľava Martin Faško-Rudáš, Lukáš Cingel, Matúš Sukeľ, kapitánLukáš Cingel a Miloš Kelemen počas štvrťfinálového zápasu proti Kanade Zdroj: TASR/Michal Runák

PRAHA - Slovenskí hokejisti obsadili na 87. majstrovstvách sveta v Česku siedme miesto.

Po dvoch rokoch sa opäť prebojovali do štvrťfinále, no neuspeli v ňom, keď podľahli v Prahe Kanade 3:6. Slováci čakajú na postup do semifinále už dvanásť rokov, naposledy sa im to podarilo na MS 2012 vo Fínsku a Švédsku, kde získali striebro po prehre vo finále s Ruskom (2:6).

V sobotňajšom semifinále nastúpi Švédsko o 14.20 h proti domácemu Česku, v druhom súboji sa obhajca titulu Kanada stretne so Švajčiarskom (18.20). Oba súboje sa hrajú v pražskej O2 aréne. Časový harmonogram po štvrťfinálových zápasoch potvrdil direktoriát turnaja.

Na piatom mieste sa umiestnili reprezentanti USA, šieste je Nemecko, siedme Slovensko a ôsme Fínsko. Vlani skončili zverenci trénera Craiga Ramsayho na 9. priečke, keď nepostúpili zo skupiny.

semifinále, sobota 25. mája /Praha/:
14.20 Švédsko - Česko
18.20 Kanada - Švajčiarsko

Poradie na 5. až 16. mieste na MS: 5. USA, 6. Nemecko, 7. SLOVENSKO, 8. Fínsko, 9. Lotyšsko, 10. Rakúsko, 11. Nórsko, 12. Kazachstan, 13. Dánsko, 14. Francúzsko, vypadli: 15. Veľká Británia, 16. Poľsko

z A-skupiny I. divízie MS postúpili: Maďarsko, Slovinsko

Viac o téme: Slovensko Česko Švédsko Švajčiarsko Kanada MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy