VIDEO Rusi tesne zdolali Srbsko, zranili sa dve opory

Biľaletdinov pri lopte, stíha ho KuzmanovičBiľaletdinov pri lopte, stíha ho Kuzmanovič Zdroj: SITA

MOSKVA - Ruskí futbalisti zvíťazili v prípravnom stretnutí v Moskve nad Srbskom 1:0. O jediný gól duelu, ktorý znamenal víťazstvo súpera Slovenska z kvalifikačnej skupiny ME 2012, sa postaral v 53. minúte Pavel Pogrebňak.

Útočník nemeckého Stuttgartu v pomerne hluchej fáze duelu využil nedôslednosť srbského brankára Jorgačeviča, ktorý len vyrazil strelu Pavľučenka z hranice šestnástky a Pogrebňak z dorážky nezaváhal. Na trávnik sa pritom dostal iba ako náhradník, keď v 26. minúte vystriedal Aleksandra Keržakova. Útočník Zenitu Petrohrad utprel zranenie, ktoré mu nedovolilo pokračovať v zápase. Holandský tréner Rusov Dick Advocaat pritom nasadil do zápasu útočný trojzáprah Keržakov, Pavľučenko, Aršavin. Tento plán mienil použiť aj pri júnovom kvalifikačnom dueli s Arménskom, no Keržakov pre zranenie nemohol nastúpiť. Dlhé trvanie nemala Advocaatova "ruská trojka" ani v príprave so Srbmi, keďže v 31. minúte opustil trvánik pre zranenie hlavy aj Aršavin.

Rusov v najbližšom zápase B-skupiny na domácom trávniku 2. septembra preveria Macedónci.

Rusko - Srbsko 1:0 (0:0)
Gól: 53. Pogrebňak.

Rusko: Akinfejev - A. Berezuckij, Aňukov (46. Šiškin), V. Berezuckij, Žirkov (68. Ignaševič) - Zyrianov (82. Torbinskij), Semšov, Glušakov - Aršavin (31. Biľaletdinov), Keržakov (26. Pogrebňak), Pavľučenko (84. Širokov)