Pistorius pre urážku predčasne ukončil interview s BBC

Oscar PistoriusOscar Pistorius Zdroj: SITA

LONDÝN - Telesne postihnutý juhoafrický bežec Oscar Pistorius v utorok predčasne prerušil interview s britskou rozhlasovou stanicou BBC po otázke, či by ho atletickí funkcionári JAR môžu posudzovať za "nevyhovujúca príťaž, ktorá ich berie do nepreskúmaných etických vôd".

"Táto otázka ma uráža. Interview práve skončilo," reagoval Juhoafričan s amputovanými nohami na otázku.

Pistorius vo štvrtok rozbiehal štafetu na majstrovstvách sveta v atletike v juhokórejskom Dägu na 4x400 m, JAR sa do finále kvalifikovala z 3. miesta. "Nedostal som sa do finálovej zostavy. Na majstrovstvách sveta som teda už skončil. Boh mi požehnal. Dosiahol som semifinále na 400 m a v semifinále som bol členom štafety, ktorá zabehla národný rekord," uviedol na svojom konte na Twitteri Pistorius.

Juhoafričan už po štarte na hladkej štvrťke uviedol, že jeho sen sa stal skutočnosťou a teraz sníva ďalší o účasti na olympijských hrách 2012 v Lo