Slov-matic si priblížil postup výhrou nad Minskom

TBILISI - Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava zvíťazili v stredajšom zápase 3. skupiny Main round UEFA Futsal Cupu nad Mapidom Minsk 2:1. Slovenský šampión po prekvapujúcej remíze 5:5 so Ženevou potreboval nad bieloruským tímom vyhrať, aby ešte mohol pomýšľať na postup z miniturnaja v gruzínskom Tbilisi.

V kľúčovom dueli síce po prvom polčase prehrával, ale psychicky sa jeho hráči nezlomili a v druhej 20-minútovke gólmi Rejžeka a Kozára otočili skóre.

Zverenci trénera Jána Janíka sa vďaka triumfu nad Minskom priblížili k postupu do elitného kola, do ktorého sa kvalifikujú dva najlepšie tímy každej zo šiestich skupín Main round. Slov-matic má na konte po dvoch vystúpeniach 4 body a po dni voľna bude jeho posledným súperom v piatok o 16.05 SELČ Iberia Star Tbilisi. Ak by aj vysokému favoritovi podľahol, do ďalšej fázy ho posunie, ak Minsk neprehrá so Ženevou.

V druhom stredajšom stretnutí vyhrala domáca Iberia Star nad Ženevou prekvapujúco vysoko 11:0. Tím z Tbilisi posilnený brazílskymi legionármi vyhrával už v prvom polčase 5:0 a so ziskom šiestich bodov z dvoch duelov napĺňa úlohu favorita.

Mapid Minsk - Slov-matic FOFO Bratislava 1:2 (1:0)
Góly: 18. Olševski - 28. Rejžek, 30. Kozár, ŽK: Luškovski, Savincev - Kozár, Frič, Haľko, Brunovský. Rozhodovali: Deraeve (Bel.) a Stawicki (Poľ.)

Ján Janík, tréner Slov-maticu: "Bol to veľmi ťažký zápas. Mužstvo Minska podalo fantastický výkon a sťažilo nám cestu za tromi bodmi. Bol to obojstranne taktický boj v obrovskom nasadení a šancami na jednej či druhej strane. Dostali sme prvý gól, ale cítili sme, že tento zápas pôjde otočiť. Vedeli sme sa dostať do šancí, akurát sme ich v prvom polčase nepremenili, boli tam nejaké žrde a nedotiahnuté nájazdy na brankára. Napokon sme to zvládli aj vďaka výkonom hráčov na hranici ich možností. V závere sme mali šťastie, keď hráč súpera počas power play azda dve sekundy pred koncom stretnutia iba tesne minul brvno, ale víťazstvo sme zubami-nechtami ubránili a priblížili sa k postupu."

Iberia Star Tbilisi - Ženeva Futsal 11:0 (5:0)
Góly: 4., 4. a 18. Altunašvili, 11. Roninho, 18. a 29. Edu, 21., 25. a 30. Bruno Melo, 37. a 38. Jvarašvili. Rozhodovali: Mantev (Mac.) a Stamoulis (Gr.)