Slov-matic na úvod remizoval s ´brazílskou´ Ženevou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

TBILISI - Futsalisti Slov-matic FOFO Bratislava si v utorok skomplikovali cestu za postupom do elitnej časti európskej klubovej súťaže UEFA Futsal Cup, keď v úvodnom súboji na turnaji hlavnej fázy v gruzínskom Tbilisi remizovali so švajčiarskym mužstvom Ženeva Komball Futsal 5:5.

Zverenci trénera Jána Janíka začali dobre a v I. polčase sa ujali vedenia presným zásahom topkanoniera Haľka. Súper však dokázal gólovo odpovedať ešte pred prestávkou, do streleckej listiny sa zapísal Da Costa. Ten istý hráč po zmene strán poslal švajčiarsky tím do vedenia a už na rozdiel dvoch gólov upravil Pinheiro. V úvode 28. min však Haľko z pokutového kopu znížil a o 20 sekúnd neskôr vyrovnal Kozár. Ešte v tej istej minúte však Švajčiari, ktorí nastúpili so siedmimi Brazílčanmi, opäť získal dvojgólový náskok, keď na presný zásah Rodriguesa nadviazal o osem sekúnd neskôr Pinheiro. V 34. min dodal duelu potrebnú „zápletku“ Sláma a v 37. min vyrovnal Haľko na konečných 5:5.

V stredu o 13.30 h SELČ nastúpi slovenský majster proti bieloruskému klubu Mapid Minsk.

Slov-matic FOFO Bratislava - Ženeva Komball Futsal (Švaj.) 5:5 (1:1)
Góly: 14., 28. a 37. Haľko (druhý z pok. kopu), 28. Kozár, 34. Sláma - 17. a 21. Da Costa, 25. a 28. Pinheiro, 28. Rodrigues.

Slov-matic FOFO Bratislava: Gašparovič (Brndiar) - Mikita, Haľko, Várady, Brunovský - Sláma, Fehérvári, Frič, Rejžek, Kozár, Bartošek

Ján Janík, tréner Slov-maticu: "Dnes sme mohli pokojne prehrať, ale na druhej strane aj vyhrať. Nepremenili sme viaceré dobré šance, no treba povedať, že sme doťahovali z 1:3 a 3:5, takže s bodom som spokojný. Súper hral brazílskym štýlom hry, bol nebezpečný z brejkov a veľmi efektívny. My sme mali zápas zvládnuť lepšie takticky, ale aspoň nebudeme zajtra proti Minsku špekulovať a musíme hrať na víťazstvo. Ak sa nič mimoriadne nestane, malo by to stačiť na postup."