VIDEO Kucka prispel k remíze Janova s Juventusom

Alessandro MatriAlessandro Matri Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Juventusu stratili v závere aj vďaka asistencii Slováka Juraja Kucka vedenie nad Janovom. Po remíze 2:2, štvrtom nerozhodnom výsledku z posledných piatich zápasov, zostávajú na čele talianskej ligy, v nedeľu ich ale môžu bodovo preskočiť hneď tri tímy. Fiorentina remizoval s Cataniou tiež 2:2, hoci dvakrát viedla.

Turínsky tím sa dostal do vedenia už v šiestej minúte vďaka šikovnému teču Matriho, ktorý zrazil strelu Marchisia z dosahu brankára súpera. Po krídelnej akciu Merkela ale po polhodine hry vyrovnal janovský Rossi. Štvrť hodiny po polčase pustil Pirlo nečakane Vučiničovu prihrávku na Matriho a ten sa po druhýkrát presadil. Lenže ani druhé vedenie "Starej dáme" nestačilo, po dôraznom hlavičkovom súboji striedajúceho Kucku skóroval zblízka Caracciolo. Hostia sa vďaka deviatemu bodu v sezóne posunuli do hornej polovice tabuľky.

AC Fiorentina - Catania Calcio 2:2 (1:1)
Góly: 20. a 62. Jovetič - 43. Delvecchio, 82. Barrientos