Good Angels dosiahli vysoké víťazstvo v Chorvátsku

Lucia Kupčíková nastrieľala 19 bodovLucia Kupčíková nastrieľala 19 bodov Zdroj: SITA

GOSPIČ - Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v 3. kole C-skupiny Európskej ligy na palubovke chorvátskeho klubu Gospič Croatia 91:76. O vysokom víťazstve rozhodla záverečná desaťminútovka, ktorú hostky získali v pomere 22:13 a po tímovom výkone zaslúžene zvíťazili.

Zverenky trénera Štefana Sviteka sa vo štvrtok 3. novembra vo 4. kole predstavia na palubovke talianskeho klubu Cras Basket Taranto (20.30).

Gospič Croatia - Good Angels Košice 76:91 (43:50)
Štvrtiny: 25:27, 18:23, 20:19, 13:22. Najviac bodov Gospič: McBrideová 22, Pavetičová 13, Keaneová 11 - zostava a body Košíc: Bojovičová 22, Kupčíková 19, McCrayová 16, Vieruová 8, Pedersenová 7 (Jurčenková 7, Lawlessová a Sverrisdottirová po 5, Némethová 2, Šalkauskeová 0). TH: 10/8-12/7, trojky: 8:8, osob. chyby: 14:19.

O úvodné štyri body stretnutia sa postarali domáce hráčky, slovenský šampión však odpovedal šnúrou šiestich bodov a v 3. minúte vyhrával 6:4. O tri minúty neskôr zaznamenala svoju druhú trojku Bojovičová a hráčky Good Angels viedli už o sedem bodov (16:9). Za stavu 18:12 v prospech hostí si vzal domáci tréner oddychový čas a jeho zverenkyne dokázali manko na súpera zmazať (18:18). Do konca prvej desaťminútovky vyhrávali 23:20 i 25:22, ale po dvojbodovom zásahu Sverrisdottirovej a trojke Pedersenovej otočili hostky opäť stav stretnutia vo svoj prospech (27:25). V 12. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 27:33, no domáce hráčky vďaka McBrideovej, ktorá do tých chvíľ zaznamenala 17 bodov, znížili manko na rozdiel jedného bodu (32:33). Hráčky hosťujúceho družstva však zabrali a o štyri minúty neskôr viedli znova o sedem bodov 41:34, keď sa strelecky darilo predovšetkým Kupčíkovej (5 b.). Rozdiel v skóre sa do polčasu nezmenil a do kabín išli spokojnejšie zverenky Štefana Sviteka (43:50).

Tie pokračovali v koncentrovanom výkone aj na začiatku druhého dejstva, v 22. minúte vyhrávali o deväť bodov (54:45) a o dve minúty neskôr dokonca 60:47. Súperky však odpovedali dvoma presnými zásahmi spoza trojkového oblúka, keď presné ruky predviedli Mandirová s Jurčevičovou. K nim sa vzápätí pridala Pavetičová, ktorá pridala ďalšie tri body (2+1) a domáce hráčky vycítili príležitosť (56:60). V 27. minúte po trojke Keaneovej znížili manko už iba na rozdiel dvoch bodov (63:65), no po tridsiatich minútach prehrávali 63:69. Tento náskok si hostky udržiavali do 32. minúty, potom sa presadili Kupčíková s McCrayovou a slovenský šampión bol blízko k víťazstvu (77:67). Napokon sa im ho podarilo dosiahnuť, keď v závere "rozstrieľali svojho súpera a po výsledku 91:76 zaznamenali druhé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku EL.

Daniel Jendrichovský (generálny manažér Good Angels Košice): "Zvládli sme pre nás mimoriadne dôležitý zápas. Nastúpil proti nám sebavedomý súper, ktorý mal 'nahraté' vďaka svojmu víťazstvu na palubovke Rivasu Ecópolis. O našom úspechu rozhodla výborná úspešnosť streľby z hry a až 24 útočných doskokov. Takú úspešnosť streľby trojok možno nebude mať v Gospiči už nijaký iný tím. Po zranení Zuzky Žirkovej sa vynikajúco chytila šance rozohrávačka Miljana Bojovičová, ktorá ťahá tím na všetkých 'frontoch'. Klobúk dolu pred jej výkonom."