Trenčín vydrel proti mladíkom povinné víťazstvo
Hráči Dukly Trenčín Zdroj: SITA PÚCHOV - Už v 5. min Sojčík v páde pred bránkou dorazil Filovu strelu a prekonal Riečického - 0:1. V 8. min domáci mladíci využili presilovku. Kurali od modrej nahodil puk smerom na bránku a Zigo jeho strelu tečoval, na čo Hiadlovský nedokázala zareagovať - 1:1.
O dve minúty Tvrdoň dostal prihrávku od Gašparoviča, prenikol pred bránku, jednou rukou len "sekol" po puku a ten na všeobecné prekvapenie skončil za Riečického chrbtom - 1:2. Aj Trenčania využili v tomto zápase presilovku, a to v 29. min: k Tyborovi sa odrazil puk medzi kruhy a ten z dobrej pozície prekonal Riečického - 1:3. V tretej tretine už Dukla len udržiavala svoj náskok.
HK Orange 20 - Dukla Trenčín 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Góly: 8. Zigo (Kurali) - 5. Sojčík (O. Mikula, M. Filo), 10. R. Tvrdoň (J. Gašparovič, Hlubuček), 29. Tybor (E. Bednár, Hiadlovský)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - J. Tvrdoň, Kacej, 1358 divákov
Orange 20: Riečický - Luža, Trška, Macejko, Kurali, Bagin, Šedivý, Nechala, Bajaník - Matoušek, Šimčák, Hinďoš - Bubela, Zigo, Bene - D. Hudec, Fujerík, Ďaloga - Ihnaťo, Lamper
Trenčín: Hiadlovský - Bolf, Gabriš, Hlubuček, Trefný, Martin Chovan, E. Bednár, J. Bendík, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Koložváry
Anton Tomko (tréner HK Orange 20): "Chlapci dobre korčuľovali, hrali perfektne v systéme. Škoda prvých dvoch pre nás nešťastných gólov. V druhej tretine sme zlepšili pohyb, vyrovnali sme počet striel. Mali sme šance dostať sa na 2:2 a súpera ešte viac potrápiť. V oslabení sme však inkasovali tretí gól a už to bolo pre nás dosť náročné. Oproti predchádzajúcim zápasom sme však prediedli zlepšenie."
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Od úvodu sme sa snažili byť aktívni. Vieme, že zápasy s ´dvadsiatkou´ bývajú nepríjemné, ťažko sa presadzujeme do ich organizovanej obrany. Nakoniec sa nám to podarilo a sme radi zo zisku troch bodov."
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































