Lakosil podržal Skalicu, zo Žiliny vezie tri body

Vlastimil LakosilVlastimil Lakosil Zdroj: TASR

ŽILINA - Prvú strelu vyslal v 2. min domáci Sýkora, ale minul Lakosilovu pravú žŕdku. Góly napokon padali až v záverečnej fáze úvodnej tretiny. Najprv v 15. min domáci obranca Houdek od modrej mieril presne - 1:0.

Žilinčania sa však tešili iba niečo vyše minúty, Lušňák totiž spoza bránky zasunul puk za Lacov chrbát - 1:1. Ten istý hráč v 26. min dostal hostí do vedenia. O dve minúty Skaličania využili vylúčenie domáceho Stupku, obranca Vyrúbalík tečoval strelu Šmacha - 1:3. Následne Žilinčania nezužitkovali svoju početnú prevahu.

Hneď v úvode tretej tretiny Záhoráci zvýšili svoj náskok - strelecky disponovaný Vyrúbalík dal na 4:1. Príležitostí na zmenu skóre potom mali Pálffy a Višňovský na strane Skalice, z domácich sa dvakrát mohol do streleckej listiny zapísať Róbert Huna po spolupráci so svojím bratom Richardom, ale skóre sa už nezmenilo.

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 15. Houdek (Troliga) - 17. Lušňák (Kloz), 26. Lušňák, 28. Vyrúbalík (Šmach, Pálffy), 42. Vyrúbalík (R. Školiak, Pálffy)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Róbert Huna (Žilina) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Zvrškovec, 1363 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Niník, Houdek - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - Kubiš, Linet, Stupka

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Gula, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obrdžálek, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - Holovič, T. Mikúš, J. Jurík

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Nie som spokojný s výsledkom. Skalica nás prevýšila v premieňaní šancí, platili sme za každú chybičku. Inkasovali sme kuriózny lacný druhý gól a v celej druhej tretine bola Skalica lepšia. V tretej to z našej strany bolo lepšie, mali sme viac striel a príležitostí, ktoré ak by sme využili, mohli sme sa vrátiť späť do zápasu. Žiaľ, neboli sme efektívni v koncovke, musíme na tom popracovať."

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Vstup do prvej tretiny sme mali dobrý. V druhej tretine sme zvýšili pohyb, vychádzali nám kombinácie a strelili sme dva góly. V tretej sme kontrolovali výsledok, ale urobili sme aj chyby, ktoré mohol súper potrestať. Podržal nás brankár Lakosil a som rád, že sa nám podarilo získať tri body."