VIDEO O výhre Zvolena nad Nitrou rozhodol nájazd Slováka

Hokejisti ZvolenaHokejisti Zvolena Zdroj: TASR

ZVOLEN - V drese domácich sa po dlhšej dobe objavil Vadim Šachrajčuk. Zápas mal vyrovnaný priebeh, už v 9. minúte mal gól na hokejke Otčenáš, ale brankár Penker jeho strelu vystihol.

V 8. minúte Chrenko využil zaváhanie domácej obrany a dostal Nitru do vedenia. V 13. minúte sa ocitol Fojtík sám pred Škrečkom, ale namieril priamo do neho. Pri hre 4:3 domáci zatlačili súpera a nikým neatakovaný sa strelecky presadil Lukáš Jurík.

V úvode druhej časti nastrelil brankára hostí Baláž. Obe mužstvá sa strelecky veľmi ťažko presadzovali a v presilovke o dvoch hráčov sa domáci nedostali ani k strele. Následne ale dobrú šancu Juríka zlikvidoval brankár Penker.

V 43. a 47. minúte sa ocitol v ideálnych šanciach Sojčík, ale Škrečka neprekonal. V 56. minúte mohol rozhodnúť o zápase Brabenec, ale jeho strelu Penker kryl. V záverečný sekundách zápasu sa ocitol pred domácim brankárom Samir Saliji, ale neskóroval.

V predĺžení mali viac šancí hostia, gól však nepadol. O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy, jediný gól dal Slovák.

HKm Zvolen - HK Nitra 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. L. Jurík (J. Mucha), rozhodujúci sam. nájazd premenil Marek Slovák - 8. T. Chrenko (Podstavek, S. Saliji)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Snášel, Robenský , 1802 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, P. Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - M. Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Puliš, Zuzin

Nitra: Penker - Arvay, M. Hruška, Rais, Ďurák, M. Bača, J. Polák, Trávniček - Fojtík, M. Štefanka, P. Barinka - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - M. Mašlonka, T. Hrnka, G. Saliji - L. Klíma, Uhnák, Kluka

Vladimír Klinga, asistent trénera Zvolena: "Nitra mala dobrý pohyb, dobre bránila. My sme mali veľa presilových hier, ale nevyužili sme to. Šťastie sa v zápase obrátilo na našu stranu."

Ján Jaško, tréner Nitry: "Nie sme spokojní s výsledkom, nakoľko sme stratili dva body. Hlavne v druhej tretine sme svojou nedisciplinovanosťou stratili možnosť skórovať, keďže sme boli často vylučovaní. Nepremenili sme viac vyložených príležitostí a tak sme stratili dva body."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv