VIDEO Fanúšik napadol hráča, svetlica do brankára

Fanúšik napadol GalamazaFanúšik napadol Galamaza

BUKUREŠŤ - Zápas 12. kola rumunskej Liga 1 Petrolul Ploiesti - Steaua Bukurešť sa predčasne skončil pre škandalózne udalosti na trávniku a v hľadisku. Favorizovaní hostia viedli v 45. minúte 1:0, keď hlavný rozhodca nariadil v ich prospech pokutový kop.

To nezvládol jeden z domácich fanúšikov, rozbehol sa na hraciu plochu a päsťou knokautoval Georga Galamaza. Vo svojom útoku chcel zrejme pokračovať, keďže sa odvážne vydal na cestu k ďalším hráčom Steaui. Tí sa okamžite rozhodli svojho spoluhráča pomstiť, pričom najaktívnejší boli Srb Novak Martinovič. Predviedol kopanec v štýle kung-fu, po ktorom sa obaja ocitli na trávniku a vzápätí už pri nich boli aj ďalší hráči. "Udrieť" si prišiel aj brankár Razwan Stanca, ktorý celý útok videl zo svojho pohľadu najlepšie. Razwan aj Martinovič boli za útok na fanúšika okamžité vylúčení. Samozrejme sa do hromadnej šarvátky zapojili oba tábory, na trávnik sa rozbehli aj náhradníci a členovia realizačného tímu.

Keď sa celá situácia aspoň čiastočne upokojila a Steaua premenila nariadený pokutový kop, prišiel ďalší nepríjemný incident. Náhradný brankár Steaui Ciprian Tatarusanu, ktorý zaujal miesto vylúčeného Stancu, inkasoval zásah svetlicou. Následne rozhodca prerušil zápas a keďže ani po 20 minútach nebola zaručená bezpečnosť, rozhodol o jeho predčasnom ukončení.

Rumunské médiá po stretnutí informovali, že Steaua pravdepodobne vyhrá kontumačne 3:0, pričom hráči Galamaz aj Tatarusanu museli byť prevezení do nemocnice s vážnymi zraneniami. Petrolul Ploiesti by mal podľa prvých informácií hrať minimálne jeden rok bez podpory fanúšikov.

"George utrpel zlomeninu lícnej kosti. Zranenie si vyžiada šesťtýždňovú rekonvalescenciu," informoval športový riaditeľ Steauy Narcis Raducan s tým, že hráč má po incidente problémy so sluchom.