VIDEO Štrnásť gólov v Nitre, Mountfield odchádza bez bodu

Henrich RučkayHenrich Ručkay Zdroj: hknitra.sk

NITRA - Gólovo bohatý zápas otvorili v 6. minúte hostia. Domáci sa pozabudli v útočnom pásme a v brejku dvoch proti jednému zužitkoval Ižvoltovu prihrávku Škoda. O päť minút neskôr už bolo vyrovnané, keď sa tvrdá strela nitrianskeho obrancu Hrušku odrazila od zadného mantinelu priamo pred pohotového Mašlonku, ktorý odkrytou bránkou nepohrdol.

V 15. minúte sa prvýkrát v zápase dostali do vedenia domáci, keď Ručkay videl lepšie postaveného Samira Salijiho a bolo 2:1. Tesné vedenie však Nitre dlho nevydržalo. Už nasledujúca minúta priniesla vyrovnanie z hokejky Martinčana Sobotu, ktorý bol na konci spolupráce tretieho útoku MHC. V úplnom závere ešte Valčák dostal puk do martinskej bránky, no stalo sa tak až po prvej siréne.

Domáci však tretí gól pridali krátko po prvej prestávke. Štefanka "rusnkákovsky" zasunul puk za Šimka a bolo 3:2. V 25. minúte ušiel po chybe domácej obrany do brejku Škoda, no svoju akciu gólom nezakončil. Pri pokuse o blafák však atakoval brankára Fedora, ktorý následne prepustil miesto náhradníkovi Čiliakovi. V 31. minúte pri signalizovanej presilovke mali domáci výhodu a v štvrtý gól ju premenil obranca Hruška. Stav 4:2 však takmer okamžite zmenil Ižvolt, ktorý ušiel do brejku a hoci bol faulovaný, dokázal prekonať Čiliaka - 4:3. Ofenzívne naladení domáci pridali piaty gól v 36. minúte. V presilovke sa po prihrávke S. Salijiho nemýlil dobre hrajúci Ručkay a v ďalšej presilovke upravil König už na 6:3. Do tretej tretiny nahradil martinského brankára Šimka jeho kolega Dzubina.

V 45. minúte však aj ten inkasoval, keď Garip Saliji videl voľného Hrnku a ten pred odkrytou bránkou nezaváhal. Hostia však zbrane nezložili. V 49. minúte ušiel do brejku obranca Mocek a nezaváhal rovnako ako o štyri minúty neskôr v presilovke Markovič. Za stavu 7:5 hostia vycítili šancu, na čo domáci zareagovali oddychovým časom. Aktívnych Martinčanov schladil v 55. minúte gól Garipa Salijiho, ktorý sa presadil po dôraze pred Dzubinom. 57. minúta priniesla šiesty gól hostí, keď Čiliak neudržal puk po strele od modrej čiary a kapitán Markovič upravil na divokých 8:6. V ďalšom priebehu s už skóre nezmenilo a po divokom výsledku sa radovali domáci.

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 8:6 (2:2, 4:1, 2:3)
Góly: 1. Mašlonka (M. Hruška, H. Ručkay) 15. S. Saliji (H. Ručkay, Martin Segľa), 21. M. Štefanka (G. Saliji), 31. M. Hruška (H. Ručkay, T. Hrnka), 36. H. Ručkay (S. Saliji, Martin Segľa), 39. König (Fojtík, M. Hruška), 45. T. Hrnka (G. Saliji), 55. G. Saliji (M. Štefanka, T. Hrnka) - 6. V. Škoda (Miroslav Ižvolt), 16. Sobota (Murček, Macejka), 31. Miroslav Ižvolt (Zukal), 49. J. Mocek (Macejka, Miroslav Ižvolt), 53. J. Markovič (Miroslav Ižvolt, Galamboš), 57. J. Markovič (Drgoň, Galamboš)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: Michal Važan (Martin) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, vylúčenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Brath, 1431 divákov

Nitra: Fedor (25. Čiliak) - Rais, Ďurák, M. Hruška, König, Árvay, M. Bača, Kružík, Pavol Gurčík - T. Hrnka, M. Štefanka, G. Saliji - Mašlonka, Valčák, Fojtík - S. Saliji, Martin Segľa, H. Ručkay - Šumichrast, Piačka, Barinka

Martin: M. Šimko (41. Dzubina) - Drgoň, J. Mocek, Zukal, Martin Výborný, Matejka, Brcko, Tupý, Vartovník - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Miroslav Ižvolt - Macejka, Murček, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Dobre vieme, v akej sme situácii. Nevyhrali sme veľa zápasov a túžba prekonať to bola dnes obrovská. Hrali sme útočný hokej, z ktorého pramenili aj chyby. Chlapcov treba pochváliť za bojovnosť, hoci sme spravili aj viacero taktických chýb. Strata bodov je výrazná, no posnažíme sa ju dotiahnuť. Neradi by sme prišli diváka."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Spravili sme množstvo individuálnych chýb, preto je výsledok taký, aký je. Diváci sa dnes bavili, môžu byť spokojní. S naším výkonom a nasadením som však maximálne nespokojný. Dali sme šesť gólov, no dostali sme osem. Obrana stála na hlinených nohách."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv