VIDEO Poprad doma po slabom výkone prehral so Žilinou

Peter SivákPeter Sivák Zdroj: internet

POPRAD - Popradskí diváci nevideli dychberúci hokej. Prvú zaujímavú šancu si po dvoch minútach vypracoval Svitana, no jeho strele zápästím chýbala väčšia intenzita.

Zo zverencov trénera Jančušku sa v prvej časti najviac ukazoval Linet, ktorý mal dve sľubné príležitostí. Po 15-tich minútach otvorili skóre domáci. R.Rapáč "nabil" do stredu poľa Škovirovi a skúsený útočník z prvej nedal Lacovi šancu. V poslednej minúte prvej tretiny Kraft zobral spred žilinského gólmana puk nepozornému Ďurkechovi, no nádejnú šancu domáci nepremenili v druhý gól.

"Vlci" mohli vyrovnať hneď na začiatku druhej časti, Richard Huna však skackajúci puk neusmernil za chrbát Melicherčíka. V 25. minúte skúšal Laca prekvapiť R.Rapáč, po ňom od modrej predviedli svoje pokusy Fabian i Šterbák. Ešte predtým, než sa stretnutie prehuplo do druhej polovice, hlavný arbiter Lokšík nariadil trestné strieľanie za faul Dlouhého na Krotáka Popradský kapitán svoj nájazd nepremenil, keď Laco prečítal jeho pokus a postrážil si priestor medzi betónmi. O pár minút sa na žilinského gólmana rútil Kuľha, puk po jeho príklepe však ratovali okrem Laca i hosťujúci beci. Kým domáci svoje šance pozahadzovali, Žilinčania predviedli efektívnu koncovku, keď Drevenák zakončil Mikhailov prieinik - 1:1. Obaja "vlci" si po štyroch minútach spoluprácu zopakovali a hostia potrestali popradskú letargiu - 2:1. Tretí gól mal na hokejke T.Sýkora, Melicherčík však kryl oba jeho pokusy.

Poprad mohol v presilovke vyrpovnať, no nechal Žilinčanov vo vlastnom oslabení zaútočiť a dovolil im streliť i gól, keď veľkú nepozornosť v defenzíve potrestal Sivák - 1:3. Domáci sa trápili aj v presilovkách, nevedeli si prihrať a dostať sa ku gólovým šanciam. V 53. minúte sa "kamzíkom" naskytla ideálna šanca na zvrat - 66 sekundová presilovka piatich proti trom. Kmiť v nej spálil dve "tutovky" a to bolo z popradskej strany v nedeľnom zápase všetko. Žilinčania hrali v tretej časti veľmi nedisicplinovane, ale oslabenia prežili iba vďaka Lacovi a katastrofálnej hre Popradu, ktorá im takmer dovolila v oslabení skórovať i druhý raz. Riedko zaplnené tribúny odmenili Popradčanov za slabý výkon po zápase piskotom.

HK AutoFinance Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 16. Škovira (R. Rapáč) - 33. M. Drevenák (Michajlov), 37. M. Drevenák (Michajlov), 42. Sivák (V. Nemec)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák - Bogdaň, Kacej, 1105 divákov

Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, Fabian, Kovačevič, M. Šterbák, Fabian, D. Kramár, Jáchym, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - Škovira, P. Svitana, R. Rapáč - Paločko, Kraft, Gellerstedt

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Odohrali sme najhorší domáci zápas v sezóne. Nemôžeme byť spokojní. Boli sme málo aktívni, nedokázali sme prečíslovať súpera. Pri vzniknutých šanciach sme boli málo dôrazní, pasívni, prehrávali sme osobné súboje. Slabo sme vypomáhali našim obrancom, počas celého stretnutia sme boli málo dôslední. Reprezentačná prestávka nám príde vhod, musíme niektoré veci prehodnotiť. "

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Víťazstvo pod Tatrami ma nesmierne teší, veď Poprad má skvelé mužstvo. Prvá tretina z našej strany nebola zlá. Vysunuli sme obranu pomerne vysoko a darilo sa nám napádať súpera. V druhej časti bol lepší Poprad, no my sme dali góly, ktoré nám dali krídla. Napriek oslabeniam v závere sme zápas zvládli vďaka obetavosti, podporení výkonom brankára Laca."

• Zdroj: SITA, huste.tv