EURO 2024 Sporný verdikt rozdelil aj trénerov: VIDEO (ne)gólu, ktorý vyvolal veľký rozruch

Rozhodca Anthony Taylor a Antoine Griezmann v debateRozhodca Anthony Taylor a Antoine Griezmann v debate Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

LIPSKO - Tréneri Holandska a Francúzska mali po bezgólovom šlágri skupiny D na futbalovom Eure opačný názor na neuznaný gól Xaviho Simonsa z druhého polčasu.

Podľa holandského kouča Ronalda Koemana bol ofsajd odmávaný chybne a gól mal platiť, jeho náprotivok Didier Deschamps videl situáciu úplne odlišne. Zhodli sa len na tom, že vyhodnotenie trvalo videorozhodcovi príliš dlho.

Kľúčový moment piatkového stretnutia nastal v 69. minúte. Holandský záložník Simons pohotovo napálil odrazenú loptu priamo k tyči a Mike Maignan sa za strelou len obzrel. Ak by však francúzsky brankár chcel po lopte skočiť, prekážal by mu vedľa stojaci Denzel Dumfries, ktorý bol v čase strely v jasnom ofsajde. Anglickí rozhodcovia skúmali situáciu zhruba tri minúty a napokon gól neuznali.

"Dumfries je v ofsajde, to je pravda. Ale nijako gólmana neobmedzuje. V tom prípade si myslím, že ide o regulárny gól. Nechápem, prečo na to potrebujú päť minút, bolo to také zložité? Nerozumiem tomu," pridal 61-ročný kouč.

"Neviem, prečo im to tak trvalo. Keď som videl opakované zábery, nebolo sa o čom baviť. Bolo mi hneď jasné, že to je ofsajd," poznamenal Deschamps. Gól napokon nepadol a zrodila sa prvá remíza 0:0 na šampionáte v Nemecku. "Oranjes" v posledných 36 zápasoch neskórovali iba druhýkrát, aj v prvom prípade to bolo s Francúzskom.

"Bol to zápas dvoch vyspelých mužstiev. Holanďania hrali opatrnejšie ako zvyčajne, napriek tomu sme mali minimálne päť gólových šancí. To jediné môžem tímu vytknúť, chýba nám efektivita," zhodnotil Deschamps, ktorého zverenci sa na turnaji ešte nezapísali medzi strelcov.

Didier Deschamps a Ronald Galéria fotiek (2) Didier Deschamps a Ronald Koeman v diskusii po zápase Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

Rakúsko na úvod porazili 1:0 vďaka vlastnému gólu Maximiliana Wöbera. "Remíza je dobrý výsledok, s bodom budú spokojné obe mužstvá," dodal Koeman. Oba tímy majú po štyroch bodoch a sú blízko postupu do vyraďovacej fázy. Výber "Les Bleus" zakončí skupinu v utorok proti už vyradenému Poľsku. Holandsko hrá s Rakúskom.

Viac o téme: Holandsko Francúzsko Didier Deschamps Ronald Koeman EURO 2024 Xavi Simons