Poprad po zbabranom úvode prevalcoval Mounfield

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

POPRAD - Poprad začal o poznanie lepšie. Zverenci trénera Svozila boli aktívnejší a dôraznejší, hosťujúci Šimko musel niekoľkokrát zasahovať.

Po dvoch minútach hry dobre tečoval Rapáč, Vandas už nedokázal doklepnúť puk do siete. Úvodný tlak domácich opadol a k slovu sa dostali i Martinčania. V 10. min sa do dobrej pozície dostal Važan, netrafil a z gólu sa netešila ani martinská druhá päťka, ktorá riadne zavarila Šimonovičovi. O niečo neskôr si to martinský útočník dokonale vynahradil, spracoval ideálny pas Markoviča a pomedzi Šimonovičove betóny otvoril skóre - 0:1. Šance mali i Popradčania, no strely Rapáča či Vandasa kryl martinský gólman.

V defenzíve však vôbec neboli presvedčiví a doplatili na to, keď druhý gól pridal v koncovke sa trápiaci Themár. V 22. min Kroták posunul puk Škovirovi, jeho bekhend skončil na Šimkovi. Vzápätí z rýchleho brejku príklepom vystrelil Takáč, ani on nedal. Popradčania sa radovali až po Kuľhovej strele z prvej, Šimkovi nedal šancu - 1:2. Vzápätí Vartovník fauloval a po deviatich sekundách martinský gólman kapituloval druhý raz, strelcom bol Balán - 2:2. Martinčania mohli trestať v presilovej hre, Šimonovič svoj tím Drgoňa i Markoviča podržal. Mountfield však znovu zaspal na vavrínoch a za pol minúty inkasoval od Kuľhu a Vaica a zápas razom ovládli domáci. Tí sa síce následne bránili viacerým oslabeniam, aj so šťastím však svoj náskok udržali.

V úvode tretej tretiny mohol skórovať Vandas, v poslednej chvíli ho Brcko odstavil od puku len za cenu faulu. Poprad pridal i piaty gól, Hlinka vyhral buly a Takáč tečoval Fabianovu strelu - 5:2. Martin vsadil všetko na útok, nedokázal však vyprodukovať finálnu prihrávku a Šimonovič nemal veľa roboty. Šiesty gól "kamzíkov" pridal po Balánovej nahrávke Svitana, Martinčania odpovedali Galambošovou presnou muškou - 6:3. Domáci už Mountfield k zdramatizovaniu duelu nepustili a bez problémov potvrdili rolu favorita.

HK AutoFinance Poprad - MHC Mountfield Martin 6:3 (0:2, 4:0, 2:1)
Góly: 14. Kuľha (Koskinen), 24. Balán (P. Svitana, Kovačevič), 34. Kuľha (Koskinen), 35. Vaic (Balán, D. Brejčák), 44. S. Takáč (Fabian, Miroslav Hlinka), 50. P. Svitana (Balán, Kovačevič) - 14. Michal Važan (J. Markovič, Galamboš), 17. Themár (Matejka), 51. Galamboš (Michal Važan)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - M. Orolín, J. Tvrdoň, 1466 divákov

Poprad: Šimonovič - Pentikäinen, R. Suchý, D. Brejčák, Kovačevič, Fabian, Jáchym, A. Novotný, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, R. Rapáč - Homa, Miroslav Hlinka, S. Takáč

Martin: M. Šimko - Brcko, Drgoň, Vartovník, M. Výborný, Matejka, Mocek, Tupý, Perniš - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Miroslav Ižvolt - Themár, Macejka, Šišovský - Sobota, J. Cíger, Škumát

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Nabádali sme hráčov, aby si nevšímali maródku v tíme súpera, veď aj podľa súpisky vyzeral byť Martin v kompletnom zložení. Začali sme dobre, ale zmrazili nás góly súpera. V kabíne sme si povedali, aby sme súpera nepúšťali do brejkov. Naštartovali sme sa v presilovkách, v ktorých sme dali góly. V ďalšom priebehu sme zápas už kontrolovali, ale niektorí hráči prestali korčuľovať a vylúčeniami sme si skomplikovali život."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Do Popradu sme cestovali s úmyslom, aby sa naša hra opierala najmä o dobrú defenzívu v strednom pásme a plánovali sme sa sústrediť na kontry. Prvú tretinu nám táto hra vychádzala. Zase sme však prišli o zranených Moceka a Markoviča a mužstvo sa nám rozpadlo. Domáci našu slabosť v ďalšom priebehu dokonale využili, začali korčuľovať a po pár góloch bolo zrazu po zápase. Do tretej tretiny sme sa ešte snažili zmeniť systém hry, začali sme súpera napádať, ale sily na zvrat nám už chýbali."