VIDEO Skalica sa dočkala víťazstva, deklasovala Trenčín

Jan Hruška prekonáva Tomáša Hiadlovského a otvára skóreJan Hruška prekonáva Tomáša Hiadlovského a otvára skóre Zdroj: SITA

SKALICA - Skalica po predchádzajúcich piatich prehrách začala aktívne a v 3. min potrestal Vizváryho vylúčenie Hruška, ktorý po jedenástich sekundách presilovej hry tečoval Pálffyho strelu od modrej čiary - 1:0.

O 89 sekúnd viedli domáci už o dva góly, keď puk poskakujúci pred bránkou sa od Šátekovej korčule odrazil do siete. Trenčania sa však nevzdávali a snažili sa dobrou hrou urobiť niečo s domácim náskokom. V 8. min sa presadil Lelkeš, v 14. min našiel Pardavý ideálne Fabuša a ten vyrovnal. Hráči Dukly doplatili na nedisciplinovanosť, necelé dve minúty pred prvou prestávkou sa v presilovke presadil Tibor Višňovský. Ukázalo sa to ako zlomový moment duelu.

Od druhej tretiny prevzali iniciatívu Skaličania a na ľade dominovali. Pomohli im k tomu aj dva presné zásahy Holoviča v druhej dvadsaťminútovke. Trenčania už nedokázali aj napriek snahe výsledok otočiť.

Definitívne ich poslal do kolien v 44. min Lušňák, keď využil presilovku tečom Klozovho nahodenia. Na domácich hokejkách bola veľká pohoda, v 53. min už viedli "Záhoráci" 7:2, keď sa presadil druhýkrát v súboji Tibor Višňovský. Na konečných 8:2 upravil v 55. min Lušňák. Skalica vyhrala prvý súboj od 28. decembra, keď na vlastnom ľade zdolala Slovan 10:0. Z triumfu sa netešila v piatich zápasoch za sebou.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 8:2 (3:2, 2:0, 3:0)
Góly: 3. J. Hruška (Pálffy, Šmach), 4. Šátek (Kutálek), 19. T. Višňovský (Pálffy, Obdržálek), 27. Holovič (Šátek), 39. Holovič (Kutálek, Šátek), 44. Lušňák (Kloz, Pálffy), 53. T. Višňovský (Kloz, Obdržálek), 55. Lušňák (T. Višňovský, Obdržálek) - 8. Lelkeš (Sojčík, O. Mikula), 14. P. Fabuš (Pardavý, A. Šťastný)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: 56. Šátek (Skalica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Návratek, M. Orolin, 2384 divákov.

Skalica: Tomek - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Magušin, Gula, Srnec - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - R. Konečný, Klejna, J. Jurík

Trenčín: T. Hiadlovský - Hlubuček, E. Bednár, Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl, Habšuda - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Radulay, Filo, P. Kopecký - Jakúbek

Peter Oremus, tréner Skalice: "Vedeli sme, že tento zápas musíme po každej stránke zobrať zodpovedne a urobiť všetko pre to, aby sme ho úspešne zvládli. Podarilo sa to a som tomu veľmi rád. Napriek istým chybám, ktoré v zápase boli a musíme ich odstrániť, sme bodovali naplno a to je pre nás najdôležitejšie."

Dušan Gregor, tréner Dukly: "Napriek nakladačke, ktorú sme v Skalici dostali sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Mali sme päť-šesť dobrých šancí, ale prvý gól sme dostali my po prvej strele domácich. Druhý gól bol diskutabilný, ale rozhodca ho uznal. Potom sme nezvládli závery prvej a druhej tretiny. Robili sme individuálne chyby, ktoré rozhodli o našej vysokej prehre. Trúfam si povedať, že sme nepredviedli taký výkon, za ktorý by sme si zaslúžili takú vysokú prehru."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv