VIDEO Žilinčania doma zdolali Poprad po nájazdoch

Radosť ŽilinčanovRadosť Žilinčanov Zdroj: TASR

ŽILINA - Žilina mala raketový nástup do zápasu. Hneď v prvom útoku z ľavej strany prestrelil P. Sivák popradského gólmana Šimonoviča - 1:0. Bolo to po piatich sekundách, a tak sa zrodil najrýchlejší gól v aktuálnom ročníku Tipsport extraligy 2011/2012.

Obojstranne sa hral rýchly hokej, viac príležitostí mali domáci hráči najmä pri vylúčení Krotáka, ale Richard Huna nevyužil dobrú šancu. Hostia odpovedali novou posilou Michalom Chovanom, ktorý však v 10. min nastrelil iba žŕdku Lacovej bránky. Vyrovnať mohol aj S. Takáč, ktorý sa pri vylúčení domáceho Michajlova ocitol sám pred domácim gólmanom, ale ten bol pozorný. Naopak, Sivák pridal v 15. min druhý presný zásah. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať ani pri vylúčení Ďurkecha, aj keď na strane Laca stálo často šťastie. V záverečných minútach úvodného dejstva domáci vyvinuli tlak, najväčšiu príležitosť v 18 min spálil Richard Huna.

V úvode druhej tretiny mali Žilinčania početnú výhodu pri Takáčovom vylúčení. Pred Šimonovičom bolo horúco, ale stav sa nemenil. Následné minúty sa hrali väčšinou v strednom pásme bez väčších streleckých príležitostí. Jednu z mála mal v 29. min Brejčák, ale mieril tesne vedľa ľavej žŕdky Mareka Laca. V závere druhej dvadsaťminútovky to boli hostia, ktorí dostali domácich pod tlak, ale hráči MsHK udržali aj so šťastím dvojgólové vedenie.

Hokejovo najzaujímavejšia a aj v počte strelených gólov najbohatšia bola tretia tretina. Hneď v jej úvode V. Nemec zužitkoval nezištnú prihrávku od Stupku a Žilina viedla trojgólovým rozdielom. V 43. min hostia znížili Michalom Chovanom, ktorý pohodlne po prihrávke R. Rapáča zasunul puk do prázdnej bránky Žiliny. V 47. min skúsený Vaic strelil kontaktný gól. Hral sa rýchly hokej, no viac snahy bolo na popradskej strane. V 55. min unikol domácej obrane Michal Chovan a sám pred M. Lacom vyrovnal na 3:3. Vzápätí mal ideálnu možnosť na strelenie gólu popradský Škovira, ale ten netrafil puk pred odkrytou bránkou Žiliny. V závere obidve mužstvá nevyužili početné prevahy, a tak sa predlžovalo. Bližšie k víťazstvu mal Poprad, ale nevyužil dvojminútovú presilovú hru. Rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch a hneď ten prvý premenil domáci P. Sivák, ostatní strelci Žiliny a Popradu vyšli naprázdno. Žilina si tak pripísala tretie víťazstvo v rade nad Popradom.

MsHK DOXXbet Žilina - HK AutoFinance Poprad 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0, 1:0)
Góly: 1. P. Sivák (Róbert Huna), 15. P. Sivák (Richard Huna, Róbert Huna), 41. V. Nemec (Stupka), rozhodujúci sam. nájazd P. Sivák - 43. Michal Chovan (R. Rapáč, R. Suchý), 47. Vaic (Balán, A. Kroták), 55. Michal Chovan (Kuľha, R. Suchý)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, A. Kroták (Poprad) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Brath, Výleta, 1477 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Bokroš, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - T. Sýkora, Linet, J. Kubiš

Poprad: Šimonovič - Pentikäinen, R. Suchý, D. Brejčák, Kovačevič, Fabian, Jáchym - R. Rapáč, Michal Chovan, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, S. Takáč - Homa, Miroslav Hlinka, D. Kramár

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme rýchly gól. V úvode tretej tretiny sme viedli už 3:0, potom sme však inkasovali dva góly po zbytočných fauloch v útočnom pásme. Poprad aj vyrovnal a rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch, v ktorých sme zvíťazili. Som rád, že sa nám proti silnému súperovi podarilo získať dva body."

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Nezačali sme dobre, hneď v úvode sme inkasovali. Po vylúčení Krotáka sme hrali na tri formácie, potom sme sa z toho však dostali. Boli sme Žiline vyrovnaným súperom. Zo stavu 0:3 sa nám podarilo vyrovnať na 3:3, čo už nikto neveril. Som rád, že sa nám podarilo získať aspoň bod."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv