VIDEO Nitra nestačila na domáci MHC Mountfield

Hokejisti MHC MountfieldHokejisti MHC Mountfield Zdroj: tipsportextraliga.sk

MARTIN - V súboji starých rivalov sa obe mužstvá len pomalšie rozbiehali. V úvode mysleli viac na obranu, ale potom sa rozstrieľali. Brankár hostí Fedor si udržal čisté konto len do 9. minúty, keď ho prekonal zblízka Themár, ktorý dorazil strelu Kozáka.

Nitra mala potom paradoxne viac z hry, ale z gólu sa tešil opäť Martin, keď sa presadil v 19. minúte zdiaľky Škoda. V druhej tretine sa doslova roztrhlo vrece s gólmi a za 217 sekúnd sa skóre menilo päťkrát. Najprv zvýšil zblízka Važan už na 3:0. Vzápätí však Segľa využil presilovku a znížil. Tréneri hostí po treťom góle Martina poslali do do bránky Šimbocha. Toho však už po 18 sekundách prekonal Cíger. Hostí to nedeprimovalo a využili poľavenie domácich.

V 25. minúte dvomi zlepenými gólmi Saliji a Tománek vrátili hostí do stretnutia a na ukazovateli skóre bolo už pre domácich len 4:3. Do bránky hostí sa potom vrátil Fedor. Nitra mala výraznú prevahu, ale Šimko sa už v druhej tretine nedal prekonať. V tretej tretine to bol doslova boj o prežitie. Obe mužstvá sa snažili, aby vydali zo seba všetko. Záver takticky lepšie zvládli domáci. Rozhodujúci piaty gól strelil v 52. minúte Matejka a výsledok ešte prikrášlil 7 sekúnd pred koncom Markovič pri hre hostí bez brankára. Martin tak zvýšil odstup od Nitry na 18 bodov.

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)
Góly: 9. Themár, 19. Škoda, 21. Važan, 23. Cíger, 52. Matejka, 60. Markovič - 23. Segľa, 25. G. Saliji, 25. Tománek.
Rozhodovali: P. Lauff - Grečko, Zvrškoviec, Valach
vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedania: 35. Dzubina za Šimka na 10 sekúnd - od 21. do 25. Šimboch za Fedora
2500 divákov.

Martin: M. Šimko - Matejka, Drgoň, L. Kozák, M. Výborný, L. Vartovník, Brcko - Macejka, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Miroslav Ižvolt - Sobota, Zeliska, Šišovský - Themár, J. Markovič, J. Cíger

Nitra: I. Fedor (21. Šimboch, od 25. opäť I. Fedor) - Rais, Ďurák, M. Hruška, Ordzovenský, Gurčík, Tůma, Árvay, M. Bača - H. Ručkay, Hamrák, G. Saliji - R. Tománek, Martin Segľa, R. Kropáč - Mašlonka, Hrnka, Bene - Šumichrast, Káčer, Fojtík

Ladislav Spišiak, tréner Mountfieldu: "Pre nás to bol ťažký zápas. Začali sme dobre, strelili sme góly, ale po treťom góle sme mali neuveriteľný výpadok. Musím pochváliť chlapcov, že odolali veľmi dobre hrajúcej Nitre, najmä v druhej tretine. Za tri body môžeme ďakovať najmä brankárovi Šimkovi. Tešíme sa, že sme odskočili súperovi na 18 bodov."

Karol Kolečáni, tréner Nitry: "V Martine sme sa pokúsili otočiť vývoj v tabuľke. Začali sme aktívne, mali sme dobrý pohyb, dobre sme korčuľovali. Pribrzdili nás prvé dva góly domácich. Nevzdávali sme sa. Vrátili sme sa do stretnutia, ale ani z veľkého tlaku a mnohých šancí sa nám už nepodarilo vyrovnať. V tretej tretine sa nám  zranili Tůma a Fojtík, Martin si už dal pozor a ustrážil si výsledok."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv