Biela stopa na Skalke v réžii biatlonistov

Pavol HurajtPavol Hurajt Zdroj: TASR

KREMNICA - Víťazom sobotňajších pretekov v behu na lyžiach na 45 km voľnou technikou s hromadným štartom v rámci 39. ročníka Bielej stopy na Skalke pri Kremnici sa stal slovenský reprezentant v biatlone Pavol Hurajt z VŠC Dukla Banská Bystrica.

O takmer dve minúty zdolal svojho reprezentačného a oddielového kolegu Dušana Šimočka, bronz si vybojoval domáci Kremničan Martin Kapšo. V kategórii žien triumfovala Češka Klára Moravcová pred bývalou česko-slovenskou reprezentantkou v behu na lyžiach dnes už 57-ročnou Blankou Paulů. Najlepšou Slovenkou bola Andrea Hrúzová z Nitry na 3. mieste.

Na 25-kilometrovej trati rovnako medzi mužmi dominoval biatlonista - z prvenstva sa tešil Matej Kazár. Medzi ženami v dramatickom finiši zvíťazila bežkyňa na lyžiach Alena Procházková o 9 desatín sekundy pred biatlonistkou Jankou Gerekovou.

45 km voľnou technikou s hromadným štartom:

MUŽI: 1. Pavol Hurajt 2:20:37,9 h, 2. Dušan Šimočko (obaja VŠC Dukla Banská Bystrica) +1:54,7 min, 3. Martin Kapšo (MKL Kremnica) +15:18,4

ŽENY: 1. Klára Moravcová 2:45:33,3 h, 2. Blanka Paulů (obe ČR) +21:17,9, 3. Andrea Hrúzová (Nitra) +28:12,1

25 km voľnou technikou s hromadným štartom:

MUŽI: 1. Matej Kazár (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:17:40,7 h, 2. Martin Polach (ČR) +2:37,2, 3. Artur Gerghardt (Nová Lesná) +2:38,0

ŽENY: 1. Alena Procházková (LK Slávia Ekonóm Banská Bystrica) 1:29:17,0 h, 2. Janka Gereková (VŠC Dukla Banská Bystrica) +0,9 s, 3. Adéla Boudíková (ČR) +5:48,7