Víťazmi Bielej stopy na 25 km Procházková a Šretr

Alena Procházková Alena Procházková Zdroj: internet

KREMNICA - Slovenka Alena Procházková a Čech Radek Šretr zvíťazili v nedeľňajších pretekoch na 25 km klasicky v rámci 39. ročníka tradičného diaľkového behu na lyžiach - Bielej stopy.

Procházková zvládla trať na Skale pri Kremnici za 1:22:30,3 hod a po sobotňajšom triumfe na 25 km voľnou technikou je to jej druhé víťazstvo. Pretekárka klubu Slávia Ekonóm Banská Bystrica jasne dominovala, keď druhá Češka Klára Moravcová zaostala takmer o päť minút. Tretiu priečku si vybojovala ďalšia česká pretekárka Adéla Boudíková (+6:30,8 min).

Šretr prišiel do cieľa za 1:12:58,3 h, druhý skončil Slovák Peter Žiška (+55,5 s) a tretiu priečku obsadil Čech Martin Polach (+1:52,4 min).

ŽENY: 1. Alena Procházková (SR/LK Slávia Ekonóm Banská Bystrica) 1:22:30,3, 2. Klára Moravcová (ČR/ Ski klub Jablonec nad Nisou) +4:43,5 min, 3. Adéla Boudíková (ČR/ Ski klub Jablonec nad Nisou) +6:30,8, 4. Barbora Klementová (SR/KL Nováky) +7:09,0, 5. Katarína Valašťanová (ŠKP Banská Bystrica) +16:59,5

MUŽI: 1. Radek Šretr (ČR/Fischer Team) 1:12:58,3 h, 2. Peter Žiška (SR/KŠBL Jasná) +55,5 s, 3. Martin Polach (ČR/Ski klub Jablonec nad Nisou) +1:52,4, 4. Artur Gergardt (SR/Nová Lesná) +2:06,7, 5. Michal Polačko (SR/MKL Kremnica) +3:16,0