Hantuchová krok od obhajoby, vo finále s Kirilenkovou

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

PATTAYA - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová druhýkrát v tejto sezóne a 14. raz v kariére postúpila do finále dvojhry na hlavnej profesionálnej úrovni. Obhajkyňa titulu na turnaji WTA PTT Pattaya Open v thajskej Pattayi zvíťazila v semifinále nad kvalifikantkou Chsieh Su-wej za 90 minút 6:4, 6:1. Popradská rodáčka bude v nedeľu hrať o trofej s Ruskou Mariou Kirilenkovou (26.), proti ktorej má štatistiku 4:2.

Hantuchovej vyšiel úvod zápasu, keď hneď v úvodnom geme prelomila podanie súperky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0. Taiwančanka v ďalších minútach začala viac riskovať, vyrovnala na 3:3, no v siedmom geme opäť stratila servis a Hantuchová vďaka kvalitnému podaniu už dotiahla prvý set do úspešného konca. V druhom dejstve skúsená Slovenka vďaka agresívnej hre ovládla centrálny dvorec, po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 4:0 a s prehľadom si zabezpečila postup do finále. Za stavu 5:1 premenila za búrlivého aplauzu skupiny slovenských fanúšikov pri podaní súperky hneď prvý mečbal.

Hantuchová po postupe do finále žiarila spokojnosťou. "Som veľmi šťastná, že budem v Pattayi opäť bojovať o titul. Po náročnom fedcupovom zápase proti Francúzsku a strastiplnom leteckom presune do Thajska som sa dokázala vyrovnať s tropickými teplotami i vysokou vlhkosťou vzduchu, čo si veľmi cením. Dnešný zápas bol oveľa ťažší, ako ukazuje konečný výsledok. Hsieh hrala veľmi nepríjemne, rýchly povrch jej sedel. Dávala veľmi priame údery, triafala extrémne uhly, preto bolo veľmi dôležité udržať loptu v hre a zbytočne nevymýšľať. Za stavu 3:3 sa mi ju našťastie podarilo opäť brejknúť a potom si dokázala podržať servis. Prvý set bol veľmi dôležitý. V druhom dejstve som sa dostala na koňa a bola som už sebavedomejšia. Bol tam jeden ťažký gem za stavu 4:1, keď som podávala s novými loptami a súperka tam skvele zareturnovala. Bolo vidno, že to má natrénované zo štvorhry, dobre čítala moje podanie. Napokon som si však udržala servis a potom som to už dotiahla do víťazného konca," povedala Hantuchová, ktorá po postupe do finále velebila slovenských fanúšikov v Pattayi. "Chalani sú počas celého týždňa skvelí a veľmi mi pomáhajú. Pripadala som si miestami ako na domácom Fed Cupe. Je super, že aj v Pattayi sa nájde skupinka Slovákov, ktorá vás povzbudzuje. Bodaj by to bolo takto na každom turnaji," dodala Hantuchová.

Vo finále proti Kirilenkovej očakáva náročný zápas. "Maria hrá dobre, v Pattayi vybojovala veľa zápasov v troch setoch, čo svedčí o tom, že kondične je dobre pripravená. Hrá šikovný tenis, rozmýšľa na kurte, často mení štýl hry. Ak chcem uspieť, musím mať odpoveď na všetko. Dôležité bude nazbierať posledné sily. Ani neviem, kedy som mala naposledy voľno, no na únavu teraz nemyslím. Ešte chýba jeden zápas k tomu, aby som zavŕšila super týždeň. Urobím všetko pre to, aby som obhájila titul."

Daniela Hantuchová (SR-3) - Chsieh Su-wej (Taiw.) 6:4, 6:1

Maria Kirilenková (Rus.-4) - Sorana Cirsteová (Rum.-7) 6:2, 5:7, 6:4

• Zdroj: TASR, SITA