VIDEO Stochov exportný kúsok, nechytateľný volej

Miroslav Stoch tesne pred životným gólomMiroslav Stoch tesne pred životným gólom Zdroj: fenerbahce.org

ISTANBUL - Slovenský futbalista Miroslav Stoch prežíva fantastické obdobie svojej kariéry a stáva sa z neho hlavný ťahúň Fenerbahce Istanbul. Svoju dôležitosť potvrdil v stretnutí 29. kola tureckej Süper Lig proti Genclerbirligi. V aktuálnej sezóne nastrieľal doteraz 8 gólov a už v prvom polčase sobotňajšieho zápasu pridal ďalšie dva.

Jeho úvodný gól padol hneď v 2. minúte a Stoch ho zrejme zaradí medzi najkrajšie v kariére. Rohový kop Alexa z pravej strany usmernil volejom spoza hranice pokutového územia nechytateľne do horného rohu bránky. Druhý presný zásah Slováka v 38. minúte rovnako patril medzi okulahodiace. Z podobnej parkety "upratal" loptu k presne k žrdi. Medzitým sa presadil aj Sow a Fenerbahce išlo do kabíny s trojgólovým náskokom.

Ten v druhom polčase ešte narástol, postupne sa trafili Emre Belozoglu, Alex a Dia. Čestný úspech hostí strelil z pokutového kopu za stavu 4:0 Aydogdu. Miroslav Stoch odohral 60. minút.

Fenerbahce - Genclerbirligi 6:1 (3:0)

• Zdroj: športky, ts, youtube