VIDEO Arsenalu pokus o zázrak nevyšiel, postup AC

Robin Van PersieRobin Van Persie Zdroj: SITA

LONDÝN - Prvým postupujúcim do štvrťfinále Ligy majstrov sa stali futbalisti AC Milána. "Rossoneri" si odvete na trávniku Arsenalu Londýn s obrovskými ťažkosťami ustrážili štvorgólový náskok, keď prehrali 0:3, a idú ďalej.

Arsenal usilovne kresal postupovú iskierku nádeje od úvodu a po 45 minútach hry vyhrával nad AC Miláno nádejným výsledkom 3:0. V 7. minúte potrestal po rohu nedôslednosť obrany stopér Laurent Koscielny. "Rossoneri" hrali akoby bez záujmu a s viacerými zmenami v zostave sa snažili iba kontrolovať priebeh. Nezobudila ich ani 26. minúta, keď Tomáš Rosický využil kiks Thiaga Silvu a v 43. minúte už bolo 3:0, keď Robin van Persie premenil pokutový kop.

Ten istý hráč mohol po kontre šokujúco vyrovnať v obrovskej šanci po hodine hry, no nevyzrel na Christiana Abbiatiho. Hra mala vysoké tempo, Milánčanov mohol upokojiť Alberto Nocerino, no v čistej šanci iba nakopol loptu do gólmana domácich. Do konca stretnutia sa Gunners už vytúženého vyrovnania nedočkali, a tak po dráme postúpil taliansky tím.

"Na čom naozaj záležalo, je výsledok, a ten bol pre nás dobrý z hľadiska postupu. Istým spôsobom to bol pre nás zápas roky, lebo sme sa cez neho prepracovali medzi najlepších osem mužstiev v Európe. Musíme hrať lepšie ako dnes, ale som nadšený, lebo sme postúpili," pozeral sa na zápas pragmaticky tréner Milána Massimiliano Allegri, ale uznal aj kvality Arsenalu.

"Po druhom inkasovanom góle sme situáciu nemali pod kontrolou. Klobúk dolu pre Arseneom, ktorého tím zahral v prvom polčase výborne."

Wenger dodal, že je na svojich hráčov hrdý. "Neviem, či som už bol viac hrdý na svojich hráčov. Hráči však do toho dali všetko a keď vyhráte doma 3:0, tak ste odviedli dobrú robotu. Boli sme k postupu blízko."

Arsenal (Angl.) - AC Miláno (Tal.) 3:0 (3:0) - prvý zápas 0:4
Góly: 7. Koscielny, 26. Rosický, 43. Van Persie (z pok. kopu), rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Arsenal: W. Szczesny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - A. Song - Rosický, Oxlade-Chamberlain (75. Chamakh) - Walcott (84. Park Ču-young), Van Persie, Gervinho

AC Miláno: Abbiati - Abate, Mexés, Thiago Silva, Mesbah (89. Bonera) - Van Bommel - Nocerino, Emanuelson - Robinho - Ibrahimovič, El Shaarawy (69. Aquilani)

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom.com