VIDEO Bayern deklasoval Bazilej, štyri góly Gómeza

Hráči Bayernu sa radujú z góluHráči Bayernu sa radujú z gólu Zdroj: SITA

MNÍCHOV- Futbalisti Bayernu Mníchov sa stali ďalším štvrťfinalistom Ligy majstrov 2011/2012. Bavori v osemfinálovej odvete vo vypredanej Alianz aréne deklasovali Bazilej 7:0, keď o osude stretnutia rozhodli už v prvom polčase, štyrmi gólmi sa zaskvel Mario Gomez.

Bayern už v 11. minúte zmazal jednogólové manko zo St. Jacobs Parku, keď po odrazenej strele Kroosa sa strelecky presadil Robben. Švajčiari nedokázali udržať loptu v strede poľa a nebyť skvelých zákrokov brankára Sommera, mohli už po úvodnej polhodine prehrávať rozdielom triedy. V 39. minúte po ojedinelej útočnej akcii Bazileja mieril Alexander Frei v záklone vysoko nad. V závere polčasu Bayern opäť vystupňoval tlak a zasadil hosťom ďalšie dva gólové údery. Po centri aktívneho Robbena sa najskôr z voleja presadil Muller a v 44. minúte po priamom kope usmernil šikovnú prihrávku Badstubera za Sommerov chrbát Gomez.

Kanonier Bayernu pridal v druhom polčase po troch centroch Riberyho ďalšie tri presne zásahy a stal sa ôsmym hráčom v histórii Ligy majstrov, ktorý strelil v jednom zápase štyri góly. Debakel Bazileja zavŕšil v 81. minúte Robben.

Tréner Bayernu Jupp Heynckes po suverénnom postupe do štvrťfinále netajil veľkú spokojnosť. "Hrali sme od úvodných minút agresívne, nátlakovo a veľmi rozumne. Dôležité boli dva góly do šatne, ktoré súpera zlomili. Bazilej určite dokáže zahrať oveľa lepšie ako v Mníchove, to však neznižuje náš výborný výkon," povedal Heynckes pre akreditované médiá.

Tréner Bazileja Heiko Vogel nešetril kritikou na adresu svojho tímu. "Nie som rozčarovaný z konečného výsledku, ale som veľmi sklamaný z predvedenej hry. Napriek debaklu v Mníchove pri hodnotení nášho účinkovania v tejto sezóne Ligy majstrov prevládajú pozitíva. Dosiahli sme veľa, málokto počítal s tým, že sa dostaneme do osemfinále."

Bayern Mníchov (Nem.) - FC Bazilej (Švaj.) 7:0 (3:0), prvý zápas 0:1
Góly: 44., 50., 61. a 67. M. Gómez, 11. a 81. Robben, 42. T. Müller, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)

Bayern Mníchov: Neuer - Lahm, J. Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Kroos - Robben (82. Tymoščuk), T. Müller (70. Schweinsteiger), Ribéry (79. Pranjič) - M. Gómez

FC Bazilej: Sommer - Steinhöfer (70. Degen), Abraham, Dragovic, Park Joo-ho - Cabral, G. Xhaka - Shaqiri (80. Zoua), F. Frei (61. Stocker) - A. Frei, Streller

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom.com