VIDEO Marseille postupuje cez Inter, rozhodol nadstavený čas

Wesley Sneijder a Jeremy MorelWesley Sneijder a Jeremy Morel Zdroj: SITA

MILÁNO - Futbalisti Olympique Marseille sa stali štvrťfinalistom Ligy majstrov 2011/2012. Účasť medzi elitnou osmičkou si zaistili na San Sire v dueli proti domácemu Interu Miláno aj napriek prehre 1:2. Postupový gól zariadil v druhej minúte nadstaveného času striedajúci Brandao.

Inter Miláno nastúpil proti Marseille s cieľom streliť rýchly gól a v prvej desaťminútovke si vypracoval dve dobre príležitosti, Sneijder i Milito však stroskotali na brankárovi Mandandovi. Hráči Marseille postupne vyšli z obrannej ulity, no vpredu boli neškodní, hlavička Remyho mierila iba do bočnej siete. V nadstavenom čase nevyužil možnosť Interu na gól do šatne Forlan.

V druhom polčase si Inter nevedel poradiť s pozornou defenzívou Marseille a v 72. minúte mohol inkasovať, hlavičku Diawaru však vytlačil Julio Cesar končekmi prstov na roh. V 75. minúte sa domáci dočkali vedúceho gólu zásluhou Argentínčana Milita, no k predĺženiu neprišlo. V druhej minúte nadstaveného času totiž vyrovnal Brandao. Domácim nepomohol už ani gól Pazziniho v šiestej minúte nadstavenia.

Kouč OM Didier Deschamps bol po záverečnom hvizde v siedmom nebi. "Byť medzi najlepšou osmičkou v Lige majstrov je niečo fantastické. Počas zápasu sme prežívali mnohé krušné chvíle, nevedeli sme sa presadiť v útoku. Keď som išiel v závere striedať, Brandao sa dušoval, že strelí vyrovnávajúci gól. Dokonale splnil úlohu žolíka," povedal bývalý kouč Juventusu Turín.

Kormidelníka Interu Claudia Ranieriho po zápase mrzelo, že jeho tím nedotiahol zápas aspoň do predĺženia. "Dali sme do toho všetko, v závere nám však chýbal kúsok šťastia. Naše vypadnutie považujem za nespravodlivé. V oboch zápasoch sme si totiž vypracovali viac vyložených šancí ako súper, doplatili sme však na nepresnú koncovku. Ak mužstvo neuspeje, vždy je hlavným vinníkom tréner," povedal Ranieri, pod ktorým sa čoraz viac trasie stolička, Interu sa totiž nedarí ani v domácej súťaži.

Inter Miláno (Tal.) - Olympique Marseille (Fr.) 2:1 (0:0) - prvý zápas 0:1, do štvrťfinále postúpilo Marseille
Góly: 75. D. Milito, 90.+ Pazzini (z pok. kopu) - 90.+ Brandao, ČK: 90.+ Mandanda (Marseille), rozhodoval: Proenca (Portug.)

Inter Miláno: Júlio César - Maicon, Lúcio, Walter Samuel, Nagatomo - Poli (74. Cambiasso), D. Stankovič, J. Zanetti - Sneijder (58. Joel Obi) - D. Milito, D. Forlán (58. Pazzini)

Olympique Marseille: Mandanda - Azpilicueta, Diawara, N´Koulou, Morel - A. Diarra, M´Bia - Amalfitano, Valbuena (76. B. Cheyrou), A. Ayew (90.+ Bracigliano) - Rémy (88. Brandao)

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom.com