Veselí po triumfe v šlágri víťazom 10. ročníka WHIL

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Len jedno kolo pred koncom základnej časti, ktorá určí konečné poradie spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL 2011/2012, je už známy jej víťaz. Premiérovo sa ním stali hráčky HK Britterm Veselí nad Moravou, ktoré pred víkendom delil už len posledný krôčik od celkového prvenstva v 10. ročníku. Obhajca minuloročného triumfu DHC Slavia Praha skončil až desiaty.

Veselanky v kádri so Slovenkami Luciou Súkenníkovou, Monikou Rajnohovou a Zuzanou Drotárovou privítali v šlágri predposledného 25. kola svojho najväčšieho konkurenta v boji o triumf vo WHIL. Zverenky slovenského trénera Petra Sabadku využili výhodu domáceho prostredia a Iuventu Michalovce v sobotu zdolali 22:21 (10:9), čím si upevnili vedenie v tabuľke. Pred Iuventou majú už nedostihnuteľný štvorbodový náskok.

"Bolo to typické finálové stretnutie, za dobrými obranami žiarili brankárky. Pomohla nám trochu aj nedisciplinovanosť lavičky Iuventy, ktorá pred koncom poslala pri svojom oslabení vylúčenú hráčku späť skôr, ako mala. Pri dvojnásobnej presilovke sme dokázali odskočiť a náskom sme si postrážili," citovala slová Sabadku agentúra Mediafax.
Tretíkrát v histórii interligy patrí prvenstvo českému klubu. Štyri celkové triumfy má na svojom konte Iuventa Michalovce (2005, 2006, 2007, 2009), po dva Slovan Duslo Šaľa (2004, 2008) a DHC Slavia Praha (2010, 2011), jeden rakúske Hypo Niederösterreich (2003) a HK Britterm Veselí nad Moravou (2013).

Hráčky Iuventy Michalovce však napriek strate nádeje na celkový triumf v interlige nemusia smútiť, keďže po prehre Slovana Duslo Šaľa v Moste (26:28) majú istotu, že skončia najlepšie z tímov SR a tým pádom budú mať najvýhodnejšiu pozíciu pred play-off. V semifinále si zmerajú sily s ŠKP Piccard Senec, druhú dvojicu tvorí Slovan Duslo Šaľa a HK Danlog Partizánske. V českom play-off budú o titul bojovať Veselí, Poruba, Písek a Zlín.
Záverečné 26. kolo WHIL 2011/2012 je na programe po Veľkej noci.

Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď - Handball Club Zlín 19:41 (10:22)
Najviac gólov: Sýkorová 9, Danišová 3 - Budayová 9, Poznarová 8
Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Volentics a Záhradník, 70 divákov
Od začiatku sa prejavila kvalita skúsenejšieho a zohratejšieho súpera, ktorý nekompromisne trestal každú chybu domácich. Mladé hráčky Nitry strieľali z nepripravených pozícií, robili technické chyby, a tak už po I. polčase (10:22) bolo o osude duelu rozhodnuté. Po zmene strán Zlín ešte zvyšoval svoj náskok až na konečných 41:19.

ŠKP Piccard Senec - DHC Slavia Praha 19:33 (10:13)
Najviac gólov: Kodajová 10/4, Štetáková 4, Kupková 2/1 - Mouleová 7, Knedlíková 7/1, Kutlvašrová 5
Pok. hody: 5/5 - 1/1, vylúčené: 6 - 5, ČK: Pokorná (Slavia) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 70 divákov
Domáce hádzanárky stačili na súpera ako-tak len v prvom polčase, ktorý prehrali trojgólovým rozdielom (10:13). Po zmene strán dominovali na palubovke hráčky Slavie, ktoré uhrali bez väčších problémov víťazstvo 33:19.

TJ Sokol Písek - HK Danlog Partizánske 33:24 (15:14)

Najviac gólov: Janoušková 10, Vyhnalová 9/4, I. Luzumová 7 - Michnová 8/2, Kertészová 7
Pok. hody: 5/4 - 3/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 210 divákov
Väčšinu zápasu videli diváci v Písku vyrovnané stretnutie, ešte 10 minút pred koncom nebolo o víťazovi rozhodnuté. Domáce hráčky odskočili súperovi až na konci duelu a napokon zvíťazili 9-gólovým rozdielom.

TJ Házená Jindřichov Hradec - DHC Sokol Poruba 19:30 (13:12)
Najviac gólov: Kohoutová 5, Bubeníková 4, Zbožínková a Krupicová po 3 - A. Tóthová 7, Dubajová a Selucká po 5
Pok. hody: 5/4 - 4/4, vylúčené: 2 - 6, rozhodovali: Halada a Pavlát (oba ČR), 180 divákov
Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný. Medzi siedmou a desiatou minútou odskočili hráčky Poruby na 6:3, domáce však zlepšili hru a vyrovnali na 11:11. Druhý polčas však mali hostky skvelý nástup a odskočili na 20:14. V závere už len kontrolovali bezpečné

HK Britterm Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 22:21 (10:9)
Najviac gólov: Fleková 8/4, Viniatynská a Drotárová po 4 - Tregubovová 6/2, Tobiašová 4
Pok. hody: 6/4 - 2/2, vylúčené: 0 - 5, ČK: Tobiašová (Michalovce) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Horáček a Novotný, 500 divákov
Šláger o prvenstvo v interlige bol vyrovnaný. Najskôr viedli Michalovce, ale od 16. min po trojgólovej šnúre vyhrávali už domáce. Rozhodujúce okamihy prišli v záverečnej desaťminútovke. Hráčky Veselí štyrmi gólmi po sebe otočili z 18:19 na 22:19. Potom síce dvakrát inkasovali, ale víťazstvo v zápase i vo WHIL si už nenechali vziať.

DHK Baník Most - HK Slovan Duslo Šaľa 28:26 (12:12)

Najviac gólov: Martinková 8, Vysloužilová 6, Kylarová 5 - Bérešová a Vidiečanová po 7, Porubská 5
Pok. hody: 1/0 - 2/1, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Válek a Opava (obaja ČR), 980 divákov
Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, oba tímy sa doťahovali. Na začiatku druhého dejstva získali Šalianky až sedemgólový náskok. Ten však domáce postupne zlikvidovali, vyrovnali na 25:25 a v závere strhli víťazstvo na svoju stranu (28:26).